Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Polscy prezydenci poparli Mazury Cud Natury
21-11-2011

20 października br., w Pałacu na Wyspie w Łazienkach Królewskich, Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski i Bronisław Komorowski wspólnie zachęcali Polaków do głosowania na Wielkie Jeziora Mazurskie w plebiscycie na 7 Nowych Cudów Natury.


Przed rozpoczęciem spotkania z dziennikarzami, Bernard Weber – prezes Fundacji New7Wonders, organizator konkursu na 7 Nowych Cudów Natury, w obecności prezydentów przekazał Certyfikat Finalisty w konkursie na 7 Nowych Cudów Natury oraz życzył sukcesu w walce o wygraną.


Podczas spotkania Prezydenci złożyli także swoje podpisy na pamiątkowej ściance z napisem „Wspieram Mazury Cud Natury”.


- Głosujmy na dumę całej Polski - głosujmy na Mazury! Od każdego z nas zależy, czy w konkursie na 7 Nowych Cudów Natury - w gronie zwycięzców znajdą się nasze Wielkie Jeziora Mazurskie! Jesteśmy o krok od sukcesu. Mamy ogromną szansę, by cała Polska zyskała nową, piękną wizytówkę rozpoznawalną na całym świecie. Ja, moja rodzina, przyjaciele i znajomi już oddaliśmy swój głos na Mazury. Zachęcam wszystkich do poparcia Krainy Tysiąca Jezior. Głosujcie na Mazury! – mówił Prezydent Bronisław Komorowski.


- Zawsze podkreślam, że polskie krajobrazy nie ustępują tym, które widziałem podczas moich licznych podróży. W dzisiejszych czasach, gdy świat jest na wyciągnięcie ręki, nie zapominajmy o tym, co mamy u siebie. Wpisanie Mazur na listę Cudów Natury będzie okazją do promocji tego pięknego miejsca nie tylko wśród naszych rodaków, ale na całym świecie – podkreślił Lech Wałęsa.


- Polska jest krajem sukcesu. Mamy atuty – ludzi, miejsca i osiągnięcia, z których jesteśmy dumni. Mazury to jedno z takich szczególnych miejsc. Prawdziwa perła w koronie! Cud natury! Odkrywajcie Mazury i głosujcie na nie w konkursie na 7 Nowych Cudów Natury – podsumował Aleksander Kwaśniewski.


Mazury są polskim kandydatem w konkursie szwajcarskiej fundacji New7Wonders na 7 Nowych Cudów Natury. Spośród ponad 440 zgłoszonych propozycji, do finału konkursu, oprócz Mazur, weszło 27 innych miejsc na świecie, m.in. Wezuwiusz, Amazonka, Kilimandżaro, Morze Martwe, Anielski Wodospad w Wenezueli czy Wielki Kanion Kolorado. Finalistów wybrało grono ekspertów pod przewodnictwem prof. dr. Federico Mayor, byłego dyrektora generalnego UNESCO.


Komentujesz: Polscy prezydenci poparli Mazury Cud Natury

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: lech wałęsa, 7 cudów świata, mazury cud natury, kraina wielkich jezior mazurskich


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie