Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

"Włajaż, Włajaż..."


16-10-2012


10 października, w Warszawie przyznano po raz pierwszy polskie nagrody podróżnicze. Złote Plecaki trafiły do twórców najdalszych i zarazem najtańszych podróży.


Podczas uroczystej gali Złotych Plecaków, wieńczącej 3-tygodniowy konkurs, jury przyznało nominowanym nagrody w kategoriach:

• Europa - wyróżnieni laureaci: Robert Garus i Anna Biedroń. Nagrodę Główną i Złoty Plecak przyznano Danielowi Kowolowi, który w 35 dni przebył 5 900 km, w tym: 3 500 na rowerze, 1 500 pociągiem, ok. 500 stopem, 400 promami. Daniel zabrał ze sobą oszczędności całego życia (400 euro), a na wyprawę wydał 200.

• Świat - wyróżnieni: Tomasz Labus, Jaśmina Jurecka, Robert Lewera, Maja Kawiecka i Agnieszka Pszczółkowska. Główna nagroda i Złoty Plecak trafiły do Olgi Pawliszczy, która przemierzyła Amerykę Południową.


Wręczenie nagród nastąpiło podczas wieczornego spotkania podróżników pt. "Włajaż, Włajaż - Podróżnicze Tetatet".

Wieczór, swoją obecnością i historiami uświetnili popularni pisarze-podróżnicy. Robert Skrzydło, autor bloga i książki o Skandynawii, udowodnił, że 100 złotych to wystarczający budżet na podróż po najdroższej części Europy. Krzysztof Biegluk i Bartek Szaro przybliżali praktyczne aspekty oszczędzania w drodze. Zachęcali do nocowania na dachach i rozbijania namiotów na plażach. Tomek Michniewicz poprzez własną historię, opisaną w książce pt. "Gorączka. W świecie poszukiwaczy skarbów", poruszył kwestię odpowiedzialnego podróżowania i nadawania wyprawom celu nie tylko turystycznego.


Źródło: Informacje Zlecone PAP


Komentujesz: Polscy podróżnicy nagrodzeni Złotymi Plecakami

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: warszawa, złote plecaki, nagrody podróżnicze


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie