Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Polish Guide i Polish Pass uruchomione06-12-2011


Po raz pierwszy w historii Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej turyści i kibice, otrzymają bezpłatne narzędzie kompleksowo informujące ich na temat kraju gospodarza, dostępne nie tylko za pośrednictwem Internetu, ale również telefonów komórkowych i smartfonów.


Dodatkowo, do dyspozycji gości Polski w trakcie Euro 2012 będzie również niespotykane wcześniej rozwiązanie – zintegrowany w jednym dokumencie bilet na komunikację miejską, pomiędzy Miastami Gospodarzami, bilet lotniczy na połączenia krajowe i międzynarodowe, ubezpieczenie zdrowotne oraz potwierdzenie rezerwacji hotelowej. Polish Guide i Polish Pass, bo o nich mowa, są dostępne od 5 grudnia 2011 roku. Produkty te pozwolą już na pół roku przed Euro 2012 zaprosić zagranicznych turystów i kibiców do Polski, zapewnić wysoką jakość obsługi gości oraz wyróżnić nasz kraj na tle poprzednich organizatorów Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej.


Polish Guide

W jaki sposób dostać się do Polski? Jakimi liniami autobusowymi dojadę w Warszawie pod Pałac Kultury, a jakimi pod Stadion Narodowy? Jakie atrakcje będą na mnie czekały w strefie kibica? Gdzie znajduje się Muzeum Narodowe i jak do niego dojadę? Jak dostanę się z lotniska w Gdańsku na starówkę? Co warto zobaczyć w Poznaniu? Odpowiedzi na takie pytania oraz tysiące innych, związanych z polskimi Miastami Gospodarzami i nie tylko, każdy turysta i kibic odnajdzie w Polish Guide.


- Ten niespotykany wcześniej w historii Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej produkt, to serwis informacyjny, który jest bezpłatnie dostępny dla wszystkich kibiców i turystów w trakcie planowania podróży do Polski i podczas pobytu w naszym kraju w czasie Euro 2012 – mówi Wojciech Folejewski, Dyrektor ds. Operacyjnych w spółce PL.2012.

– Serwis obecnie jest dostępny za pośrednictwem strony internetowej www.polishguide2012.pl. Przed Turniejem uruchomiony zostanie również dostęp poprzez telefony komórkowe oraz smartfony, co będzie niezwykle użytecznym i wygodnym rozwiązaniem dla obcokrajowców podróżujących po Polsce.


Informacje w serwisie Polish Guide są prezentowane w kilku najbardziej popularnych europejskich językach: angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim i rosyjskim. Dzięki serwisowi, kibic otrzymuje szeroki zakres informacji na temat stref kibica, stadionów i centrów pobytowych, transportu miejskiego, lotniczego, kolejowego i drogowego, opieki medycznej i bezpieczeństwa, ambasad kibica i wolontariatu, zakwaterowania oraz wszelkie informacje praktyczne o Polsce i polskich Miastach Gospodarzach, regionalnych zwyczajach, ciekawostkach i kuchni, a także rekomendowanych atrakcjach i polecanych wydarzeniach.


Serwis został dostosowany do potrzeb zarówno zagorzałego kibica piłki nożnej, jak i turysty, który przyjedzie do Polski w czasie Euro 2012, nie tylko oglądać mecze reprezentacji piłkarskiej swojego kraju, ale również w celach turystycznych. Przemyślana koncepcja strony internetowej i aplikacji mobilnej umożliwi mu odnalezienie najbardziej potrzebnych informacji.


- Polish Guide to nie tylko zaawansowany technologicznie, elektroniczny przewodnik po Polsce – wyjaśnia Wojciech Folejewski, Dyrektor ds. Operacyjnych w spółce PL.2012.

– W roku 2012 uruchomimy funkcję elektronicznego, spersonalizowanego kalendarza. Każdy użytkownik będzie mógł stworzyć własny plan podróży, zawierający najbardziej interesujące go wydarzenia i miejsca, które zamierza odwiedzić w Polsce.

Pomysłodawcą oraz realizatorem Polish Guide jest spółka PL.2012.


Polish Pass

Integralnym elementem Polish Guide jest Polish Pass. Produkty te wzajemnie się uzupełniają i razem zadecydują o wysokiej jakości obsługi kibiców i turystów w Polsce. Każdy z zagranicznych turystów, oprócz poszukiwania informacji o naszym kraju, zada sobie również przed przyjazdem do Polski kilka pytań: w jaki sposób będę podróżował? Gdzie będę spał? Czy będę miał ubezpieczenie zdrowotne? Od odpowiedzi na nie, w dużym stopniu zależała będzie decyzja o podróży do Polski w trakcie Mistrzostw. Dlatego też od końca 2009 roku w spółce PL.2012 trwały prace nad przygotowaniem specjalnej oferty turystycznej - Polish Pass. Produkt ten integruje w sobie 3 elementy: transport – miejski, krajowy oraz międzynarodowy, rezerwację hotelową oraz ubezpieczenie zdrowotne. Polish Pass można już zakupić poprzez internetowe portale dystrybucyjne oraz w serwisie Polish Guide (www.polishguide2012.pl).


- Kupując Polish Pass, turysta lub kibic przyjeżdżający do Polski na Euro 2012, będzie mógł zarezerwować i wykupić nocleg oraz opłacić możliwość korzystania z komunikacji miejskiej w Miastach Gospodarzach – mówi Dominik Jung, Koordynator Projektu Polish Pass, spółka PL.2012.

- Jeśli zaś będzie planował przemieszczanie się po terenie kraju, będzie mógł opłacić sobie możliwość korzystania z komunikacji kolejowej na terenie Polski lub wykupić bilet lotniczy obowiązujący na przeloty krajowe, bądź międzynarodowe. Dzięki Polish Pass gość Turnieju będzie mógł także wykupić specjalne ubezpieczenie zdrowotne na czas pobytu w naszym kraju. Produkt będzie również pozwalał na dokonanie rezerwacji hotelowej. W przypadku korzystania ze wszystkich wymienionych elementów, turysta lub kibic, poza paszportem, będzie mógł posługiwać się w Polsce w zasadzie jedynie Polish Pass.


Turysta lub kibic może zdecydować o złożoności produktu i sam go stworzyć, dopasowując ofertę do własnych potrzeb. Może zakupić tylko jeden element wchodzący w skład oferty Polish Pass, na przykład bilet na komunikację miejską, bądź wybrać kilka spośród nich. Po skonfigurowaniu dopasowanego do własnych potrzeb produktu Polish Pass, wystarczy go wydrukować. W ten sposób kibic lub turysta zyskuje jeden, wydrukowany jeszcze we własnym kraju i własnym domu, na długo przed przyjazdem do naszego kraju, dokument, który wraz z paszportem, wystarcza do swobodnego korzystania w Polsce ze środków transportu publicznego, opieki medycznej oraz zawiera w sobie rezerwację hotelową.


Bilet na komunikację miejską w ramach Polish Pass integruje w sobie większość dostępnych w danym mieście publicznych środków transportu. W Warszawie są to na przykład tramwaje, autobusy, metro, a nawet kolej podmiejska. W Gdańsku autobusy, tramwaje oraz kolej w obrębie Trójmiasta. Cena biletu na komunikację miejską jest taka sama w każdym z Miast Gospodarzy UEFA EURO 2012™ i wynosi 12 zł za dobę.


W ramach Polish Pass istnieje możliwość wykupienia biletów kolejowych, uprawniających do przejazdu nie tylko pomiędzy Miastami Gospodarzami, ale również w obrębie całej Polski. Przygotowane zostały 2 warianty: dla osób wymagających wysokiego komfortu podróży oraz dla tych, którzy preferują niską cenę. Bilety dostępne są na okres 3-dniowy, 7-dniowy i 27-dniowy. Bilet 3-dniowy w niższym wariancie cenowym to koszt 104 zł, a w opcji droższej cena wynosi 289 zł.

Polish Pass umożliwia także wykupienie obcokrajowcowi w Polsce ubezpieczenia zdrowotnego. Cena jednodniowej polisy wynosi 4,30 zł.


Wreszcie, w ramach Polish Pass może być również zawarta rezerwacja hotelowa. W 4 Miastach Gospodarzach podczas Euro 2012 łącznie będzie dostępnych 400 tysięcy miejsc noclegowych. W systemie rezerwacyjnym Polish Pass początkowo dostępnych będzie 150 tysięcy łóżek i baza ta będzie sukcesywnie poszerzana aż do rozpoczęcia Mistrzostw.


Pomysłodawcą i koordynatorem wdrożenia produktu Polish Pass integrującego oferty partnerów z branży hotelowej, transportowej i ubezpieczeniowej jest PL.2012. Korzystanie z usług zawartych w produkcie będzie możliwe w czerwcu i na początku lipca 2012 roku.


Źródło: Informacja prasowa PL.2012


Komentujesz: Polish Guide i Polish Pass uruchomione

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: euro 2012, mistrzostwa europy, polish pass, polish guide


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie