Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Polacy pokochali aktywny wypoczynek07-07-2011


Z badań przeprowadzonych przez GFK Custom Research wynika, że cała Europa zmienia wakacyjne preferencje. Już 18% ankietowanych zamiast leżeć plackiem na plaży, woli uprawiać jedną z dyscyplin sportowych.


- W ubiegłym roku aktywny sposób spędzania urlopu wyprzedził po raz pierwszy odwiedziny u przyjaciół, a nawet zwiedzanie barów, klubów i dyskotek. – Rozwój tej tendencji obserwujemy już od paru lat. Polacy również zrozumieli, że sport to zdrowie i wiedzą, że decydując się na sportowe wakacje robią coś dobrego dla siebie – mówi Jacek Szczypka trener i instruktor z Humansport.


Motywacje do ruszenia się w trakcie urlopu mogą być różne - z badań GUS wynika, że 51% Polaków uprawia sport głównie dla przyjemności, 36% robi to dla zachowania zdrowia i kondycji, 4% rusza się, by zachować zgrabną sylwetkę. Aż 24% ankietowanych deklaruje, że swój urlop chce spędzić aktywnie i zamierza uprawiać jedną z dyscyplin sportowych.


- Jeśli w czasie wakacji chcemy, żeby nasza aktywność nie ograniczyła się do niespiesznego spaceru nadmorskim deptakiem, możemy sami zaplanować sportowy wypoczynek lub skorzystać z jednej z ofert przygotowanych przez profesjonalistów. Wiele zależy od tego, jaki urlop sobie wymarzyliśmy. Poszukiwacze adrenaliny i mocnych wrażeń mogą wybrać survival, ale aktywne wakacje to również te zaplanowane samodzielnie i spędzone na rowerze – dodaje Szczypka.


Na sportowe wakacje warto wybrać się całą rodziną. Psychologowie są zgodni, że wspólne uprawianie sportu wzmacnia więź między rodzicami i dziećmi, ponad to uczy dobrych nawyków już od najmłodszych lat. Na rynku ofert turystycznych można znaleźć oferty rodzinnych wyjazdów, w czasie których rodzice mogą uczestniczyć w wspólnie z dziećmi w zajęciach sportowych, lub zostawić pociechy pod opieką doświadczonych instruktorów i mieć chwilę dla siebie.


Komentujesz: Polacy pokochali aktywny wypoczynek

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: wakacje, podróźe, wakacje nad morzem, aktywnie, survival


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


  • Lukasz-Swierkowski

    Szkoda tylko, że okazji do tego aktywnego wypoczynku jest tak niewiele... głównie ze względu na małą ilość wolnego czasu. Jednak jeśli się już taka okazja trafi, warto wykorzystać ją do...

    Lukasz-Swierkowski

  • darunia1308

    Polacy powinni aktywnie wypoczywac bo slyszalam ze to znacznie moze przedluzyc zycie:) serio:) ja zaczynam od dzis:)a wy??:)

    darunia1308

Zgłoś nadużycie

Skomentuj artykuł