Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Polacy planują wakacje samodzielnie


28-02-2012


Kiedy Polacy zaczynają planować urlop, rezygnują z usług tradycyjnych biur podróży. Wolą samodzielnie zaplanować podróż, ponieważ pozwala to zaoszczędzić ponad 1000 zł – wynika z analizy Tripsta.pl. O wakacyjnych wyjazdach warto pomyśleć już teraz, gdyż odpowiednio wczesna rezerwacja biletów lotniczych także niesie ze sobą korzyści finansowe.


Jak wynika z badań TNS PENTOR, aż 85 proc. rodaków organizuje wakacyjne wyjazdy samodzielnie, nie korzystając ze zorganizowanych ofert proponowanych przez tradycyjne biura podróży. Niemal co drugi Polak za główną przyczynę zorganizowania wycieczki „na własną rękę” podaje zbyt wysokie ceny usług w biurach turystycznych.


Szukając biletów lotniczych, najlepiej skorzystać z pomocy wyszukiwarek. Takie internetowe rozwiązanie ułatwia znalezienie najkorzystniejszej opcji. Po wpisaniu miejsca wylotu i przylotu, portal podaje wszystkie możliwe połączenia w określonym terminie.

– Ustalając zakres dat, dobrze mieć elastyczne terminy. Zdarza się tak, że lot kilka dni wcześniej jest tańszy niż ten, w którym miała być pierwotnie planowana podróż – mówi Marko Brinkmann z Tripsta.pl.


Ważne jest też to, by umieć wybrać odpowiedniego przewoźnika. Tanie linie lotnicze oferują – co prawda – loty w niższych cenach, ale za wiele usług pobierają dodatkową opłatę, np. za bagaż rejestrowany do 140 zł. To korzystna opcja dla tych, którzy podróżują na krótko i nie potrzebują bagażu większego niż 8-10 kg. Ta granica to dopuszczalny limit walizek, które można wnieść na pokład bez dodatkowych kosztów.


Dla porównania zestawić należy wyjazdy zorganizowane przez tradycyjne biuro podróży z ceną wyjazdów planowanych „na własną rękę”. Tygodniowa wycieczka ze śniadaniem i kolacją do Włoch u touroperatorów kosztuje od 2700 do 3200 zł, natomiast urlop indywidualny 2100 zł ( samolot tanich linii lotniczych w obie strony 380 zł plus nocleg w hotelu trzygwiazdkowym ze śniadaniem 1720 zł). Tak samo przedstawia się podróż do Hiszpanii. W biurze podróży trzeba za niego zapłacić od 3200 do 3700 zł, indywidualnie natomiast 1900 zł (samolot tanich linii lotniczych w obie strony 580 zł, trzygwiazdkowy hotel ze śniadaniem 1400 zł).

 

Źródło: informacja prasowa dotPR


Komentujesz: Polacy planują wakacje samodzielnie

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: podróże, tripsta.pl, wakacje 2011


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie