Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2225)

Polacy coraz chętniej jeżdżą w góry

26-04-2013

W Polsce coraz popularniejsze stają się krótkie, kilkudniowe wyjazdy. Według analiz biur podróży najpopularniejsze kierunki to Kraków, Warszawa, Wrocław i Gdańsk. Zwiększyła się również liczba rezerwacji w górach i nad morzem.

Analizy rezerwacji hotelowych potwierdziły, że w 2012 roku liczba zarezerwowanych miejsc w ośrodkach na terenie kraju wzrosła o 10% w stosunku do 2011 roku. W czołówce znalazły się wyżej wymienione stolice regionów, choć wyjechało tam mniej osób niż w roku poprzednim. Spadek zainteresowania można było zauważyć, obserwując obłożenie hoteli, które zmalało o 7%. O 15% natomiast zwiększyła się liczba rezerwacji w Szklarskiej Porębie i Sopocie. Więcej turystów odwiedziło również inne górskie i nadmorskie miejscowości.

- W okresie długiego weekendu majowego zawsze odnotowujemy większy ruch turystyczny w regionie – potwierdza Wiesław Dzierzba, Dyrektor Wydział Promocji Turystyki i Sportu Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze.
- Co roku przyjeżdża do nas wielu turystów z Wielkopolski, Śląska i Dolnego Śląska. Często gościmy też Niemców i Rosjan. Przyjezdnych kuszą też ciekawe trasy turystyczne i bogata baza noclegowa. Goście znajdą tu obiekty o bardzo różnym standardzie - od schronisk młodzieżowych po luksusowe apartamenty.

Na wybór miejsca wypoczynku wpływają też walory krajobrazowe miejsca i infrastruktura – jakość dróg, ścieżek dla pieszych i szlaków rowerowych.
- Niewątpliwą zaletą naszego regionu są bardzo ciekawe trasy turystyczne – dla spacerowiczów i rowerzystów – można odwiedzić np. Zamek Chojnik, do którego prowadzą szlaki o różnych stopniach trudności. Warto wybrać się też Euroregionalnym Szlakiem Rowerowym „Dolina Bobru” (ER6), przebiegającym m.in. przez Janowice Wielkie, Jelenią Górę czy Jeżów Sudecki – dodaje Wiesław Dzierzba.

Polacy, decydując się na wyjazd, często analizują również dodatkowe atrakcje, dostępne w okolicy. Sprawdzają ofertę imprez plenerowych, festiwali, koncertów czy możliwości uprawiania sportów.

Źródło: materiały prasowe


Komentujesz: Polacy coraz chętniej jeżdżą w góry

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: karkonosze, jelenia, dolny śląsk


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie