Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Parada Militarna w Bielsku-Białej14-07-2011


Wielka parada militarna i pokazy niszczenia samochodów przez czołgi w ramach „Operacji Południe” oraz przejazdy pojazdów zabytkowych, biorących udział w Rajdzie Beskidzkim – to tylko niektóre z atrakcji, jakie w ciągu najbliższych dni czekają na mieszkańców i turystów w Bielsku-Białej.


Już od środy Bielsko-Białą zawładną najpiękniejsze zabytkowe samochody, które przyjadą tutaj na 34. Międzynarodowy Beskidzki Rajd Pojazdów Zabytkowych.

Z kolei w weekend na ulice wyjadą m.in. czołgi, wozy bojowe i transportery. Mieszkańcy jednak nie mają się czego obawiać – pojazdy militarne pojawią się za sprawą już jedenastej edycji zlotu „Operacja Południe”.


Samochody, motocykle i rowery będą musiały pokonać trasę o długości ponad 200 km, która prowadzi przez najpiękniejsze zakątki Podbeskidzia. Ale najwięcej atrakcji czeka na mieszkańców i turystów w sobotę. To wtedy na ulicach Bielska-Białej odbędzie się wielki przejazd wszystkich uczestników rajdu, który od lat gromadzi tysiące młodszych i starszych widzów. O godzinie 14.00 na Placu Ratuszowym rozpocznie się natomiast, mający wieloletnią tradycję, konkurs elegancji.


„Operacja Południe” to największa tego typu impreza w Polsce, a biorą w niej udział miłośnicy pojazdów militarnych oraz techniki wojskowej z całego świata. Centrum zlotu znajdzie się na bielskich Błoniach, które przez trzy dni zmienią się w ogromny poligon wojskowy. Będą tam bunkry, namioty wojskowe, wieże wartownicze, a nawet okopy i zasieki. Organizatorzy zapewniają, że będzie można poczuć się jak na froncie.


Największą atrakcją „Operacji Południe” ma być wielka parada pojazdów militarnych, które przejadą przez centrum miasta w sobotę od godziny 11.30. Oprócz parady przewidziano wiele inscenizacji batalistycznych, rekonstrukcje wydarzeń z czasów II Wojny Światowej oraz pokazy niszczenia samochodów przez czołgi.


Obie imprezy są współfinansowane przez samorząd Miasta Bielsko-Biała.


Komentujesz: Pojazdy zabytkowe opanują Bielsko-Białą

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: bielsko-biała, rajd samochodów zabytkowych, parada militarna, operacji południe


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie