Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Uwaga: zawieje i zamiecie śnieżne


 28-01-2010


Polska znajduje się pod wpływem głębokiego niżu z ośrodkiem nad południową częścią Bałtyku. Przez obszar kraju z północnego zachodu na południowy wschód przemieszczał się będzie aktywny front atmosferyczny, za którym napływać będzie chłodne i wilgotne powietrze polarno-morskie.


 
W czwartek w całym kraju będzie zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Opady śniegu, okresami intensywne. Zawieje i zamiecie śnieżne. Temperatura maksymalna od -6 st. C na południowym wschodzie do 1 st. C na Wybrzeżu Zachodnim. Wiatr z kierunków zachodnich, umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, a na Wybrzeżu dość silny i silny osiągający w porywach 80 do 90 km/h.

 


Na Warmii i Mazurach warunki jazdy są bardzo trudne - ostrzegają drogowcy. W całym regionie pada śnieg, lokalnie opady są dość intensywne. Błoto pośniegowe znacznie utrudnia jazdę. Dodatkowo chwilami wieje dość silny wiatr, który miejscami nawiewa śnieg na drogi oraz powoduje zawieje i zamiecie śnieżne.


Bardzo trudne warunki jazdy są też na Pomorzu i w Zachodniopomorskiem. Na drogach leży błoto pośniegowe lub śnieg. Utworzyły się koleiny. Dodatkowo jazdę utrudnia okresami padający śnieg i silny wiatr powodujący zawieje i zamiecie. Lokalnie możliwy jest marznący deszcz. Jest ślisko.


Jak zapewniają pracownicy gdańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad - jezdnie były odśnieżane całą noc, ale sytuację utrudnia wciąż padający śnieg. Obecnie najwięcej pługów pracuje na drodze krajowej numer jeden w okolicy Tczewa, na szóstce - w okolicy Słupska i w rejonie Kościerzyny.


W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie duże i opady śniegu, głównie o charakterze przelotnym. Miejscami zawieje i zamiecie śnieżne. Na północnym wschodzie opady okresami intensywne. Temperatura minimalna od -8 st. C na południowym wschodzie do -4 st. C na Wybrzeżu. Wiatr z kierunków zachodnich, umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, a na Wybrzeżu początkowo do 70 km/h, stopniowo słabnący.


W ciągu dnia zachmurzenie będzie duże. Miejscami opady śniegu. Temperatura maksymalna od -6 st. C do -3 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni. W piątek w stolicy zachmurzenie będzie duże z przejaśnieniami. Okresami opady śniegu. Temperatura maksymalna -4 st. C. Wiatr na ogół umiarkowany, południowo-zachodni skręcający na zachodni.


Koniec tygodnia upłynie pod znakiem silnych mrozów, które powrócą po krótkiej przerwie. Meteorolodzy przewidują, że temperatura może spaść nawet do -20 stopni.

 

źródło: PAP/turystycznapolska.pl


Komentujesz: Pogoda: zawieje i zamiecie śnieżne

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie