Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

„Podróżuję świadomie”09-02-2012


Fundacja Marka Kamińskiego oraz biuro podróży Aslema Tours przygotowały propozycję wyjątkowych wypraw z serii „Podróżuję świadomie”. To nowa inicjatywa realizująca założenia społecznej odpowiedzialności.


Programy „Podróżuję świadomie” są próbą połączenia przyjemności podróżowania, poznawania nowego, ciekawego świata z pożytecznym działaniem na rzecz lokalnego środowiska. W zależności od możliwości i sytuacji będzie to więc pomoc przy budowie szpitala w himalajskiej wiosce, materialne wsparcie przy wyposażeniu szkoły, pomoc w pracach polowych, zorganizowanie zajęć dla dzieci lub prace na terenie parków narodowych.


- Świadome podróżowanie to uczestniczenie w tej rzeczywistości w której podróżujemy. To dotykanie świata, poznawanie go, nie tylko oglądanie i zaliczanie miejsc przez szyby autobusów i hoteli sieciowych. Świadome podróżowanie wzbogaca naszą wiedzę i wyobraźnię – komentuje Marek Kamiński – polski podróżnik i polarnik.


Przy organizacji wyjazdów „Podróżuję świadomie” angażowane są małe, rodzinne firmy, co wspiera lokalną przedsiębiorczość. Wyprawy są realizowane zgodnie z zasadami ochrony środowiska, a Fundacja Aeris Futuro w imieniu uczestników wyjazdów sadzi drzewka kompensujące emisję dwutlenku węgla emitowanego podczas podróży samolotem.


Część dochodu z wypraw jest przekazywana na cele Fundacji Marka Kamińskiego, która od 15 lat pomaga chorym dzieciom i młodzieży w pokonywaniu barier i realizacji marzeń. Tym samym, Fundacja Marka Kamińskiego oraz Aslema Tours realizując programy wypraw z cyklu „Podróżuję świadomie” pomagają nie tylko społecznościom lokalnym w odległych krajach, ale również podopiecznym fundacji tutaj w Polsce.


Główną ideą organizatorów tego przedsięwzięcia jest założenie, iż podróż powinna być owocnym dla obydwu stron spotkaniem, a nie zderzeniem kultur. Natomiast naszą postawę - jako odwiedzających - powinna cechować życzliwa otwartość i szacunek dla odmienności.


Aktualnie zaplanowane wyprawy:

17.03-01.04.12 Budowa szpitala w górskiej wiosce w Nepalu - wyprawa trekkingowa,
14.04-21.04.12 Pomoc lokalnej społeczności - Dolina Bougmez, Wysoki Atlas, Maroko,
11.08-24.08.12 W poszukiwaniu utraconego raju - wyprawa do Ladakhu,
05.11-24.11.12 Całe piękno Etiopii - wsparcie dla Stowarzyszenia Etiopskich Kobiet


Szczegółowe informacje na stronie www.kaminski.pl


Komentujesz: Podróżuję świadomie

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: podróże, marek kamiński, fundacja marka kamińskiego


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie