Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Inicjatywa portalu ZnaneNieznane.pl nominowana do Travelerów 201116-03-2012


„Podróże kontra telewizor” - kampania społeczna zorganizowana przez redakcję portalu ZnaneNieznane.pl - otrzymała nominację do nagrody TRAVELERY 2011. Pod apelem o prawa dzieci do soboty bez telewizora oraz podróżowania z rodzicami w weekendy podpisało się ponad 12 tysięcy osób.


To już 6 edycja plebiscytu organizowanego czasopisma National Geographic. Głosy w konkursie można oddawać w pięciu kategoriach: podróż roku, wyczyn roku, społeczna inicjatywa roku, naukowe odkrycie roku, podróżnicza książka roku, Blog Travelerowca.


Społeczna inicjatywa roku

Podróże kontra telewizor otrzymały nominację w kategorii: społeczna inicjatywa roku. Nominacje w tej kategorii otrzymują akcje społeczne, promujące szacunek do dziedzictwa kulturowego, świadomość ekologiczną oraz ideę odpowiedzialnego podróżowania.


- Młodzi rodzice bardzo rzadko decydują się na podróżowanie razem z dziećmi. W natłoku codziennych zajęć dopuszczamy do tego, że to telewizja i komputery stają się głównym oknem na świat dla naszych pociech. A przecież nowe krajobrazy i emocje, jakie wiążą się z podróżowaniem to szansa na lepszy rozwój dzieci – przekonuje Justyna Wojciechowska, redaktor naczelna portalu ZnaneNieznane.pl.


O nagrodę w kategorii społeczna inicjatywa roku, oprócz kampanii Podróże kontra telewizor, walczą: ekspedycja poszukiwawcza zaginionych podróżników Celiny Mróz i Jarosława Frąckiewicza, Projekt Nosorożce, Klub SOS Polskiej Akcji Humanitarnej, Promocja Mazur w ramach konkursu na siedem nowych cudów natury.


Podróże kontra telewizor

Podróże kontra telewizor to społeczna inicjatywa, której celem jest zachęcenie rodziców do aktywnego spędzania czasu ze swoimi pociechami. Akcja miała na celu nagłośnienie oraz wyeksponowanie problemu dzieci, które większość wolnego czasu spędzają w domu.


Start kampanii poruszył Świdnicę, w której tak naprawdę wszystko się zaczęło. Na 30 metrowym płótnie swoje dłonie odcisnęły – w geście poparcia - tysiące osób, pobijając przy okazji rekord „najdłuższej inicjatywy społecznościowej”. Nowe prawo dzieci zyskało również poparcie osób znanych, m.in. Edyty Jungowskiej, Katarzyny Pakosińskiej, Grzegorza Miecugowa, Beaty Tadli, Ani Świątczak, Ewy Szabatin, Kasi Figury. Ambasadorem prawa do soboty bez telewizora i do weekendów spędzanych z rodzicami został podróżnik Marek Kamiński. Patronat nad akcją objął Rzecznik Praw Dziecka, Marek Michalak.


Pod apelem o ustanowienie nowych praw dziecka podpisało się już 12 tysięcy osób. Akcja prowadzona przez portal ZnaneNieznane.pl zwróciła uwagę mediów na realny problem i, co najważniejsze, uświadomiła wielu rodzicom jak ważny jest czas spędzony z dziećmi.

Głosy na nominowanych w plebiscycie można oddawać w głosowaniu SMS-owym od 25 stycznia do 27 marca.


Źródło: materiały prasowe


Komentujesz: Podróże kontra telewizor z nominacją do Travelerów 2011

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Tagi: marek kamiński, podróże kontra telewizor, znanenieznane.pl


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie