Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Podlaskie wspiera Mazury na ostatniej prostej27-10-2011


Do końca głosowania na najpiękniejsze miejsca na świecie pozostało już tylko 16 dni. W Dziś została zapowiedziana wspólna akcja promocyjna Województwa Podlaskiego i Warmińsko-Mazurskiego.


Na specjalnej konferencji prasowej w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku, marszałek województwa podlaskiego oraz prezydent stolicy regionu jednym głosem zapewnili o wsparciu kampanii „Mazury Cud Natury”.


- Chcielibyśmy wesprzeć starania Warmii i Mazur o zaszczytny tytuł w konkursie "New7Wonders of Nature" i zaapelować do mieszkańców naszego województwa o wparcie akcji. Będziemy w niedzielę w samo południe na Rynku Kościuszki zachęcać do głosowania na Mazury - powiedział marszałek województwa podlaskiego, Jarosław Dworzańki.

- Jestem całym sercem za tym, byśmy mieli taki widoczny znak promocyjny na świecie. Mazury mają taką szansę - dodał prezydent Białegostoku, Tadeusz Truskolaski.


Warmię i Mazury z Województwem Podlaskim połączył wspólny start w plebiscycie New 7 Wonders of Nature. W 2007 roku Polska Organizacja Turystyczna zgłosiła do konkursu Mazurskie Jeziora oraz Puszczę Białowieską. Białowieża w konkursie doszła do półfinału, Mazury znalazły się w gronie finalistów.


Jednym z elementów „Rundy finałowej” jest przedsięwzięcie pod nazwą Mazury Road Show - tournee po miastach Polski z wykorzystaniem obrandowanego samochodu typu tir.
30 października tir zawita do Białegostoku.Wewnątrz samochodu znajduje się salka multimedialna ze stanowiskami komputerowymi do głosowania przez Internet oraz monitorem do wyświetlania materiałów filmowych, a także wystawa plansz 3D prezentująca uroki Mazur.


Komentujesz: Podlaskie wspiera Mazury na ostatniej prostej

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: mazury, 7 cudów świata, mazury cud natury, kraina wielkich jezior mazurskich, podlaskie


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie