Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Podkarpacie: szaszłyk o długości 150 metrów02-07-2010

Autor zdjęcia:
Gigantyczny szaszłyk, mierzący ok. 150 metrów długości powstaje w sobotę w Jarosławiu (Podkarpackie) podczas uroczystego Grillowania na Cztery Strony Świata.

Jak poinformowała PAP Iwona Międlar z Urzędu Miasta w Jarosławiu, organizatorzy chcą pobić rekord Polski w najdłuższym szaszłyku. Jarosławski przysmak ma opasać ratusz. Na jego przyrządzenie przygotowano 320 kg karkówki, po 140 kg wędzonej słoniny i boczku oraz 80 kg papryki, 100 kg cebuli.

Grillowanie oficjalnie rozpoczęto od uroczystego odpalenia czterech grilli w sobotnie popołudnie. Jednocześnie z wieży ratuszowej zabrzmiał hejnał jarosławski, który w latach 70. skomponowali krakowscy muzycy: prof. Ludwik Lutak z Akademii Muzycznej w Krakowie oraz Jerzy Kalinowski z Filharmonii Krakowskiej. Hejnał zagrali na cztery strony świata czterej trębacze.

Natomiast pieczenie samego szaszłyka rozpoczęło się kilka godzin wcześniej, aby potrawa była gotowa na sobotni wieczór.

"Grillowanie rozpoczyna cykliczną - bo chcemy, żeby była coroczna - imprezę, w której tym razem będzie pobijanie rekordu w najdłuższym szaszłyku" - powiedziała Międlar.

Kuchmistrzem jest Krzysztof Górski, znany mistrz ceremonii kulinarnych Teatru Kulinarnego, który w Jarosławiu gościł już trzykrotnie. Dotychczas w Jarosławiu zaprezentował tort w kształcie ratusza, gulasz i gigantyczną białą kiszkę.

Ponadto od rana na jarosławskim rynku trwa piknik wojskowy z udziałem polskich żołnierzy, biorących udziału w misjach pokojowych ONZ. W czasie imprezy, która potrwa do niedzieli przewidziano jeszcze konkurs na najsmaczniejsze grillowe danie. Nie zabraknie także muzycznych występów. Na jarosławskim rynku zaprezentują się m.in. Mr. Pollack, Paweł Kukiz i Piersi oraz Kilersi i Alchemist Project. Dla najmłodszych przewidziano różne zabawy i konkursy.


źródło: PAP/podroze.onet.pl

Komentujesz: Podkarpacie: szaszłyk o długości 150 metrów!

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie