Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Podkarpacie: kolejny odcinek A4


06-09-2010


Wojewoda podkarpacki wydał pozwolenie na budowę odcinka autostrady A4 Jarosław (węzeł Wierzbna) - Radymno. Decyzja dotyczy drugiej części tego fragmentu drogi, od okolic Pawłosiowa do Radymna. Prace na tym odcinku rozpoczną się w piątek.

Jak poinformowała rzeczniczka rzeszowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Joanna Rarus, pozwolenie na pierwszą część tego odcinka, od węzła Wierzbna do okolic Pawłosiowa zostało wydane wcześniej i trwają już tam prace budowlane.

Teraz wykonawca może już prowadzić prace na całym 25-kilometrowym odcinku autostrady - powiedziała Rarus.

Fragment autostrady A4 od Jarosławia do Radymna jest budowany przez konsorcjum firm: Budimex-Dromex i Ferrovial Agroman z Hiszpanii. Umowa opiewa na kwotę 970 mln zł.

Ten odcinek A4 jest realizowany systemem projektuj-buduj. Wykonawca najpierw opracował projekt budowlany na podstawie dokumentów przekazanych przez GDDKiA: projektu wstępnego, decyzji lokalizacyjnej oraz decyzji środowiskowej. Zakres prac na tym odcinku obejmuje m.in. budowę dwóch wiaduktów i siedmiu przepustów dla małych zwierząt. Odcinek Jarosław - Radymno ma być oddany przed Euro 2012.

Długość podkarpackiego odcinka A4 to ponad 160 km.

Autostrada A4 przebiegać będzie od dawnego przejścia granicznego z Niemcami w Jędrzychowicach k. Zgorzelca przez m.in. Wrocław, Opole, Kraków, Katowice, Tarnów, Rzeszów do przejścia granicznego z Ukrainą w Korczowej. Łączna długość trasy wyniesie ok. 670 km.


źródło: PAP/przewodnik.onet.pl

Komentujesz: Podkarpacie: kolejny odcinek A4

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuWasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie