Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2219)

Płocki Piknik Lotniczy 2013

03-04-2013

Już 1-2 czerwca 2013 r. w Płocku odbędzie się wielka impreza lotnicza w niezwykłej scenerii malowniczego Wzgórza Tumskiego. Organizatorzy Pikniku przygotowali dla widzów niepowtarzalne atrakcje w celu spopularyzowania lotnictwa i przybliżenia historii polskiej awiacji.

W pierwszy weekend czerwca do Płocka ponownie zawitają amatorzy lotnictwa z całej Polski, by spędzić Dzień Dziecka w niepowtarzalnej atmosferze. Nad Płockiem znowu będzie można usłyszeć warkot silników, a ze Wzgórza Tumskiego zobaczyć niesamowite akrobacje i przeloty samolotów.

W tym roku wśród największych atrakcji znajdą się m.in. pokazy akrobatyczne jednego z najlepszych pilotów na świecie – Petera Besenyei’a, mistrza świata w akrobacji samolotowej i zwycięzcy prestiżowych zawodów Red Bull Air Race oraz po raz pierwszy w Polsce „chodzącą po skrzydle” Peggy Kreinz.

Nie zabraknie również kultowej już w Polsce Grupa Akrobacyjna „Żelazny” ze swoimi niepowtarzalnymi powietrznymi ewolucjami oraz zespołu „Polskie Legendy Lotnictwa”, którzy stworzą dla widzów niezapomniane i pełne emocji trójwymiarowe widowisko na niebie.

Wielkiej frajdy powinien dostarczyć pokazowy zrzut bomby wodnej na Wisłę w pozorowanej akcji gaśniczej przez PZL M18 Dromader i lądowanie na Wiśle wodnosamolotu Aviat Husky. Na niebie pojawią się również latające repliki samolotów historycznych, szybowce, spadochroniarze, najmniejszy samolot świata Hummel Bird oraz wiatrakowce Xenon. Wszystkie statki powietrzne będzie można podziwiać również na wystawie statycznej na lotnisku Aeroklubu.

Szczegółowe informacje na stronie www.turystykaplock.eu


Komentujesz: Płocki Piknik Lotniczy 2013

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: wisła, płock, piknik lotniczy


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie