Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Plebiscyt Cudne Świętokrzyskie17-01-2011

 

Ubiegły rok był wyjątkowo udany dla turystyki świętokrzyskiej. Region odwiedziło sporo turystów, powstało wiele ciekawych atrakcji turystycznych, a w kalendarzu przybyło imprez. Które z nich zasługują na uwagę? Na to pytanie ma odpowiedzieć organizowany plebiscyt.


Początek 2011 roku jest dobrym momentem by podsumować świętokrzyską turystykę w mijającym roku. Okazją ku temu ma być pierwsza edycja plebiscytu "Cudne Świętokrzyskie".


Jego celem jest wypromowanie atrakcyjnych wydarzeń, miejsc, zabytków, smacznej świętokrzyskiej gastronomi oraz sprawdzonych miejsc noclegowych. Organizatorem konkursu jest portal internetowy JakieCudne.pl


Do plebiscytu, przez cały grudzień 2010, swoje propozycje zgłaszały osoby prywatne, gospodarstwa agroturystyczne, urzędy miejskie, urzędy gmin, starostwa powiatowe, biura i agencje turystyczne oraz ośrodki wczasowe i inne instytucje związane z turystyką. Zgłoszenia były przyjmowane w sześciu kategoriach: gmina turystyczna, miejsce noclegowe, lokal gastronomiczny, atrakcja turystyczna, zabytek oraz wydarzenie 2010 roku.


Od 1 do 30 stycznia 2011 swój głos można oddać nie tylko na powszechnie znane atrakcje (Zamek Krzyżtopór, Jura Park w Bałtowie), ale także na te mniej popularne jak np. Ciuchcia Ponidzie, Krainę Tetrapoda, Opactwo w Wąchocku czy też zespół zabytkowy w Wiślicy.


Formularz głosowania można znaleźć na stronie www.jakiecudne.pl/plebiscyt

 

Fot: Paweł Zawadzki, jakiecudne.pl


Komentujesz: Plebiscyt Cudne Świętokrzyskie

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Tagi: świętokrzyskie, plebiscyt, atrakcje turystyczne


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie