Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Plaża w Świnoujściu po raz piąty z Błękitną Flagą08-07-2010

Na nadmorskiej plaży w Świnoujściu od lipca będzie powiewać Błękitna Flaga - wyróżnienie nadawane kąpieliskom, które spełniają najwyższe światowe standardy w kilku kategoriach, m.in. czystości wody i bezpieczeństwa.


Świnoujście jest jedynym miastem w Polsce, które nieprzerwanie, po raz piąty z rzędu, może poszczycić się przyznaniem międzynarodowego znaku Błękitnej Flagi. Podobnie jak w roku ubiegłym Błękitna Flaga zawiśnie nie tylko nad plażą, ale także nad świnoujską mariną. W regionie flagi pojawią się także na plażach w Pobierowie, Pustkowie, Pogorzelicy, Trzęsaczu, Mrzeżynie, Kołobrzegu i Ustroniu Morskim oraz w marinie PTTK w Szczecinie.

Błękitna Flaga przyznawana jest w dwóch kategoriach: kąpieliskom oraz marinom spełniającym najwyższe kryteria w zakresie jakości wody, zarządzania środowiskowego, bezpieczeństwa oraz prowadzonych działań edukacyjnych i informacyjnych. Błękitną Flagę przyznaje się od ponad 20 lat. To prestiżowe wyróżnienie przyznawane jest nie tylko w Europie, ale również plażom leżącym w tak egzotycznych miejscach jak: Republika Południowej Afryki, Karaiby, Maroko czy Nowa Zelandia. Błękitna Flaga przyznawana jest tylko na jeden sezon.

Plaża ze znakiem Błękitnej Flagi nie może być zanieczyszczona ściekami przemysłowymi i komunalnymi, teren kąpieliska musi być utrzymywany w czystości, powinny być tam kosze na śmieci i pojemniki do selektywnej zbiórki surowców wtórnych. Warunkiem przyznania znaku są także toalety, w tym dla osób niepełnosprawnych. Na plażę z Błękitną Flagą nie wolno wjeżdżać pojazdami, obozować i wprowadzać zwierząt. Kąpielisko musi być także strzeżone oraz wyposażone w środki pierwszej pomocy i źródło wody pitnej.


źródło: PAP/ Gazeta Turystyka

Komentujesz: Plaża w Świnoujściu po raz piąty z Błękitną Flagą

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie