Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

PKP Intercity poprosiło pasażerów o pomoc


03-11-2010


Ponad 1200 listów z komentarzami wpłynęło do PKP Intercity w ramach akcji zorganizowanej przez przewoźnika, który poprosił pasażerów o uczestnictwo w tworzeniu nowego rozkładu jazdy na sezon 2010/2011. Część zmian już udało się wprowadzić, nad resztą trwają prace.

Wszystkie przesłane propozycje pasażerów przewoźnik sklasyfikował według rodzaju zgłoszonej uwagi. W podsumowaniu okazało się, że najpopularniejszy temat wśród nadesłanej korespondencji stanowią wnioski o uruchomienie pociągu w nowej relacji, bezpośrednie połączenie na wybranej trasie (prawie połowa). Pozostałe wnioski dotyczyły zmiany godzin kursowania, zmiany relacji czy wprowadzenia dodatkowych postojów na wybranych stacjach.


Jeszcze podczas trwania akcji Intercity wprowadziła pierwsze zmiany w rozkładzie, który wejdzie w życie 12 grudnia br. Dotyczą one większej liczby postojów pociągów na stacjach m. in. w Oleśnicy, Sędziszowie Małopolskim czy Przemyślu Zasaniu.

W nowym rozkładzie znajdzie się również postulowane, bezpośrednie połączenie Warszawy z Chełmem i Dorohuskiem – zostanie ono uruchomione na bazie międzynarodowego połączenia Kiev Express, do którego dołączane będą wagony z miejscami do siedzenia w relacji krajowej. Od nowego roku Intercity wprowadzi także bezpośrednie, dzienne połączenie z Warszawy do Budapesztu przez Ostrawę i Bratysławę.

Przeglądając wnioski klientów analitycy PKP Intercity stwierdzili, że relacje, w których postulowane jest uruchomienie połączeń dotyczyły najczęściej stacji: Zamość, Stalowa Wola Rozwadów, Gorzów Wielkopolski, Kostrzyn, Suwałki, połączenia przez Piłę, Wieluń i Kępno oraz dodatkowe połączenia Śląska z Mazurami.

Jesteśmy bardzo mile zaskoczeni. Akcja spotkała się z dużym i pozytywnym odzewem ze strony pasażerów. Nawet po jej zakończeniu wciąż otrzymujemy nowe propozycje zmian. Już na początku przyszłego roku rozpoczniemy prace nad rozkładem na sezon 2011/2012 i wtedy również będziemy chcieli poprosić pasażerów o nadsyłanie ich propozycji – powiedziała Małgorzata Sitkowska, rzecznik PKP Intercity.

Część wniosków o zmiany w rozkładzie jazdy już trafiła do zarządcy infrastruktury kolei, PKP Polskich Linii Kolejowych, gdzie są rozpatrywane. Pozostałe zmiany, zgodnie z obowiązującymi procedurami, trafią tam po 12 listopada br. Obecnie PKP Intercity prowadzi również rozmowy z Ministerstwem Infrastruktury – ich postanowienia będą znane z początkiem listopada i wtedy przewoźnik poinformuje o finalnych decyzjach.

Niektórych próśb nie jesteśmy w stanie spełnić. Do takich m. in. należy wniosek o uruchomienie bezpośredniego połączenia z Sanoka do Paryża – podsumowuje z uśmiechem rzecznik.


źródło: www.dziennikturystyczny.pl

Komentujesz: PKP Intercity poprosiło pasażerów o pomoc

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuWasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie