Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Pierwszy lot komercyjny Dreamlinera LOT


14-12-2012


Pierwszy Boeing 787 Dreamliner PLL LOT udał się dziś z Warszawy do Pragi w swój pierwszy rejs komercyjny z pasażerami. Lot do stolicy Czech trwał niecałą godzinę. Na pokładzie maszyny było 175 pasażerów.


Jak poinformowała spółka PLL LOT, rejsem do Pragi LOT rozpoczął cykl promocyjnych rejsów po Europie, podczas których Dreamliner odwiedzi dziewięć miast europejskich. Oprócz Pragi będzie to Londyn, Wiedeń, Monachium, Frankfurt, Hanower, Kijów, Budapeszt oraz Bruksela.


W pierwszą podróż za Atlantyk Dreamliner LOT-u uda się 16 stycznia 2013 roku do Chicago. Następny rejs będzie do Toronto 1 lutego 2013 roku. 3 lutego pasażerowie polecą Dreamlinerem do Nowego Jorku, a do Pekinu miesiąc później – 3 marca 2013 roku.


LOT odebrał pierwszy z ośmiu zamówionych Dreamlinerów w połowie listopada br. Drugi egzemplarz LOT ma otrzymać na początku stycznia 2013 r., trzeci w końcu stycznia, czwarty na początku lutego, a piąty z początkiem marca. Kolejne trzy samoloty mają być dostarczone w latach 2014-2015. Polski przewoźnik, jako pierwszy w Europie włączył tę maszynę do swojej floty.


Źródło: PAP/przewodnik.onet.pl


Komentujesz: Pierwszy lot komercyjny Dreamlinera LOT

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: warszawa, linie lotnicze, pll lot, dreamliner


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie