Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Zakończył się pierwszy etap wyprawy Poland Trek

 

25-05-2012


Za uczestnikami pionierskiej wyprawy Poland Trek pierwszy etap podróży. Przewodzący wyprawie belgijski podróżnik Louis-Phillipe Loncke już pierwszego dnia ekspedycji przekonał się, jak nieprzyjazne warunki panują niekiedy w polskich Tatrach. Koszmarna pogoda spowodowała, że wszyscy turyści postanowili przerwać wspinaczkę. Wszyscy... oprócz Belga.


Jak później przyznał pomysłodawca Poland Trek, był to jeden z najtrudniejszych dni w jego podróżniczej karierze. Mimo niedogodności, jeden z najlepszych ekstremalnych podróżników świata wraz w towarzyszącym mu polskim poszukiwaczem przygód Tomaszem Grzywaczewskim zdobyli najwyższy szczyt w naszym kraju – Rysy!


W chwilach, gdy wyczerpują się baterie elektronicznych urządzeń, jedynym sposobem na utrwalenie ulotnych wrażeń są kartki dobrego papieru w wytrzymującej każdej warunki oprawie. Wybór notatników Quo Vadis, których uczestnicy Poland Trek używają jako dzienników wyprawy, okazał się strzałem w dziesiątkę. Po zakończeniu całego przedsięwzięcia notatniki staną się kompletnym źródłem niepowtarzalnych wspomnień, do których będzie można zawsze wrócić.


Uczestnicy wyprawy przez Polskę, którzy nie korzystają z żadnych mechanicznych środków transportu i poruszają się tylko dzięki sile własnych mięśni, pokonują kolejne etapy. Teraz czas na podróż z nurtem Wisły. Najpierw trudny technicznie spływ tratwą, używaną do pokonywania zdradliwych rzek Alaski. Później 1000 kilometrów w kajaku aż do Morza Bałtyckiego!Projekt Poland Trek ma na celu przemierzenie, w maju 2012 roku, pieszo, pontonem i kajakiem, trasy od najwyższego szczytu Polski (Góra Rysy, 2499m) do morza Bałtyckiego. Wyprawa rozpoczęła się od zdobycia Rys, następnie wiedzie na północny zachód przez tatrzańskie szczyty, aż do Baraniej Góry (1220 m n.p.m.), skąd wypływa Wisła, najdłuższa rzeka w Polsce. Uczestnikami wyprawy są: znany belgijski podróżnik Louis-Phillipe Loncke oraz Polak Tomasz Grzywaczewski.


Szczegółowe informacje na stronie www.polandtrek.com

 

Uwaga konkurs!

Już niedługo sami będziecie mieli okazję przekonać się o jakości notatników, których używają uczestnicy wyprawy Poland Trek. Niebawem ruszamy z konkursem, w którym do wygrania będą właśnie notatniki Quo Vadis. Bądźcie czujni, szczegóły podamy wkrótce.


Komentujesz: Pierwszy etap Poland Trek za nami

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Tagi: morze bałtyckie, wyprawa, poland trek, rysy


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie