Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Pałac Alexandrów – pierwszy Best Western Plus w Polsce ruszy już wkrótce


31-05-2012


Rodzina hotelowa Best Western Plus powiększy się o Pałac Alexandrów w Samotworze pod Wrocławiem. Będzie to pierwszy obiekt w Polsce, działający pod marką Best Western Plus charakteryzującą się podwyższonym standardem.


Kontrakt z Pałacem Alexandrów podpisano 21 maja 2012 r. Hotel rozpocznie działalność pod marką Best Western Plus już jesienią tego roku. Hotel uzyska status czterech gwiazdek.
Obecnie obiekt ma do dyspozycji 8 apartamentów w głównym budynku kompleksu. Wkrótce oddanych zostanie 14 kolejnych. Goście mogą korzystać z trzech sal bankietowo-konferencyjnych, mieszczących w sumie ponad 200 osób oraz stylowej restauracji serwującej fuzję kuchni światowej i tradycyjnych dań polskich.


- Zdecydowana większość gości hotelowych to turyści z krajów Unii Europejskiej. Prawie 80 % z nich odwiedza Pałac w celach biznesowych. Zależało nam, aby to miejsce stało się połączeniem luksusowych, unikalnych pomieszczeń z bogatą historią oraz nowoczesnych rozwiązań. Bardzo się cieszymy, że te założenia będziemy realizować wspólnie z Best Western, największą rodziną hotelową na świecie – podsumowuje Alexander Watin, właściciel Pałacu Alexandrów.


Pałac w Samotworze ma ciekawą historię. Jego budowa rozpoczęła się w 1776 roku i trwała zaledwie pięć lat. Projekt obiektu opracował znany niemiecki architekt, twórca chociażby berlińskiej Bramy Brandenburskiej, Carl Langhans. Przez ponad 230 lat kompleks był w posiadaniu wielu właścicieli. W roku 2007 zabudowania kupiło polsko-niemieckie małżeństwo Aleksandry i Alexandra Watin. Dwa lata później, po miesiącach prac porządkowych, rozpoczęto generalny remont pałacowego kompleksu. Dzięki dbałości o detale i nakładom finansowym w wysokości kilku milionów złotych, miejsce odzyskało swój XVIII-wieczny blask.


Dotychczas w Polsce otwarto 12 hoteli Best Western. Dwa z nich oferują najwyższe standardy sieci, działając pod szyldem Best Western Premier. Pierwszy polski hotel funkcjonujący pod marką Best Western Plus, wprowadzoną przez sieć zaledwie rok temu, będzie kolejnym krokiem w stronę rozwoju oferty.


Źródło: materiały prasowe


Komentujesz: Pierwszy Best Western Plus w Polsce ruszy już wkrótce

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: hotele, pałac aleksandrów


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie