Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Pierwszy autorski system szkolenia dzieci w jeździe na nartach08-12-2010Szkoła Narciarska STRAMA z Zakopanego jako pierwsza w Polsce opracowała autorski system szkolenia dzieci w jeździe na nartach. Został on stworzony na podstawie wieloletniego doświadczenia wykwalifikowanych instruktorów narciarstwa i wypływa z potrzeby przekazywania najmłodszym pasji do tego zimowego sportu.


Już w grudniu 2010 roku na terenie centrum szkoleń narciarskich Nosal odbędą się pierwsze kursy dla dzieci w ramach przygotowanego przez instruktorów Szkoły Narciarskiej STRAMA, specjalnego programu dla młodych narciarzy. W Klubie Misia Stramusia mile widziane są wszystkie dzieci – te, które dopiero zaczynają swoją przygodę z narciarstwem i te, które chcą doskonalić nabyte już umiejętności.
Program Klubu składa się z 5 etapów. Kiedy maluch przyswoi przypisane do każdego etapu umiejętności i zda egzamin, otrzymuje specjalną odznakę Stramusia. Egzamin prowadzony jest przez instruktorów szkoły STRAMA. Każde dziecko, które przystąpi do Klubu, otrzyma również indeks, w którym odnotowywane będą jego postępy w nauce. Młodym uczniom towarzyszyć będzie najwierniejszy kibic – maskotka Miś Stramuś, który podczas szkolenia nie tylko będzie mocno trzymać kciuki, ale także wprowadzi przyjazną atmosferę zabawy.


„Szkolenie małych dzieci, to wielkie wyzwanie. Nie znajdują w nim zastosowania treningowe techniki dla dorosłych, a wręcz przeciwnie – nauka odbywa się poprzez zabawę i rywalizację, najlepiej w grupie rówieśników o podobnych umiejętnościach” – mówi Katarzyna Strama, wielokrotna mistrzyni Polski w narciarstwie alpejskim, założycielka szkoły narciarskiej STRAMA.


Naukę jazdy na nartach można zacząć już nawet w wieku 2 lat, jednak w większości przypadków poziom rozwoju ruchowego dziecka pozwala na efektywne nauczanie dopiero od 3-4 roku życia. Niezwykle ważne jest, aby dziecko zaczynało swoją przygodę z nartami pod opieką instruktora, co pozwoli uniknąć utrwalenia błędów wynikających z samotnej „walki o przetrwanie” na stoku. Co więcej, dzieci chętniej i szybciej uczą się od obcych, niż od rodziców, czy starszego rodzeństwa. Łatwiej przychodzi im wtedy mobilizacja, a towarzystwo innych dzieci i atmosfera zabawy, sprawiają, że czas mija szybko i przyjemnie.


„Narciarstwo to nie tylko sport, ale także sposób poznawania świata. Dziecka nigdy nie należy do niczego zmuszać, można je jedynie zachęcać i motywować. Główną przyczyną powstania programu dla najmłodszych była nasza chęć zaszczepienia dzieciom pasji do nart, którą sami czujemy na co dzień. Chcieliśmy, aby maluchy miały szansę przekonać się, jak wspaniałym sportem jest narciarstwo” – dodaje Katarzyna Strama.


Źródło: Informacja prasowa Testa Communications

Komentujesz: Pierwszy autorski system szkolenia dzieci w jeździe na nartach

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Tagi: zakopane, narciarstwo, sporty zimowe, wyjazd zimowy, szkolenie dzieci


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie