Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Pierwsze w Polsce questy w komórce


12-10-2012


Powstała pierwsza w Polsce aplikacja mobilna z questami na telefon komórkowy. "Gościniec 4 żywiołów Questy" oprowadza po czterech miejscowościach Małopolski - Lanckoronie, Stryszowie, Mucharzu i Kalwarii Zebrzydowskiej.


- Trasa każdego z questów prowadzi nieoznakowanym szlakiem, którym można wędrować kierując się informacjami w wierszowanych wskazówkach zawierających zagadki - wyjaśnia Renata Bukowska, prezes Stowarzyszenia „Gościniec 4 Żywiołów”. - Po dojściu do danego miejsca bądź rozwiązaniu związanej z nim zagadki, aplikacja wyświetla wskazówki dotarcia do kolejnego punktu questu. Każdy quest prowadzi do miejsca ukrycia skarbu - cyfrowego kodu, którego zdobycie potwierdza przejście całej trasy. Dla każdego z czterech questów wybraliśmy inną tematykę, związaną ze specyfiką i charakterem danej miejscowości - dodaje.


W Lanckoronie powędrujemy „Anielskim questem”, poszukamy lanckorońskich aniołów i poznamy drewnianą architekturę miasteczka oraz miejsca związane ze znanymi artystami, takimi jak Marek Grechuta czy Kazimierz Wiśniak. Trasa questu w gminie Stryszów zwanego „Pielgrzymie krajobrazy” poprowadzi południowymi skłonami góry Kamionka (512 m n.p.m.) w Beskidzie Średnim w miejscowości Stronie. Wędrując szlakiem będziemy podziwiać piękne widoki na Beskid Średni i Pogórze Wielickie i poznamy tajemnice związane ze św. Onufrym, patronem wędrowców. Quest w Mucharzu pt. „Skawie oddany” odkryje zakątki pokazujące historię i teraźniejszość związaną z wodami rzeki Skawy. Na trasie czekają malownicze widoki na Beskidy i dolinę Skawy, która już niedługo będzie zalana wodami Zbiornika Świnna Poręba. Natomiast w Kalwarii Zebrzydowskiej powędrujemy trasą questu zwanego „Śladem kalwaryjskiego rzemiosła” i poznamy miejsca związane z rozwojem stolarstwa meblowego w mieście. Trasy questów opracował merytorycznie Krzysztof Florys z Fundacji Miejsc i Ludzi Aktywnych MILA, przy współpracy z gminami „Gościńca 4 Żywiołów”.


Aplikacja działa na urządzeniach z systemem Android wykorzystując system GPS oraz mapy. Można z niej korzystać także w trybie offline. Dostępna jest w sklepie Google Play.


Źródło: materiały prasowe


Komentujesz: Pierwsze w Polsce questy w komórce

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Tagi: kalwaria zebrzydowska, questing, poszukiwanie skarbów, lanckorona


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie