Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowane



Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowane



Szukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Piąta edycja Nocy Teatrów w Krakowie



14-06-2011


Jedenaście teatrów instytucjonalnych i ponad trzydzieści nieinstytucjonalnych grup teatralnych weźmie udział w tegorocznej 5. Krakowskiej Nocy Teatrów, która odbędzie się w nocy z soboty na niedzielę w Krakowie.


Jak zdradzają organizatorzy imprezy, w programie teatrów instytucjonalnych znajdzie się m.in. przedstawienie "Między nami dobrze jest" w Teatrze Bagatela, prezentacja spektaklu premierowego "Aksamitny królik" w Teatrze Groteska czy też "Mrożek Performance" w Teatrze Łaźnia Nowa.


- Aby Noc Teatrów była prawdziwym świętem Krakowa, dobrze, aby wzięło w niej udział jak najwięcej osób. Zdając sobie sprawę z ograniczonej pojemności sal teatralnych już tradycyjnie zorganizowaliśmy imprezy pod gołym niebem - podkreślił dyrektor Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Krakowa Stanisław Dziedzic.


Szczególną atrakcją Nocy Teatrów jest możliwość zwiedzania niedostępnych na co dzień zakamarków scen i teatralnych maszynowni. W tym roku będzie można zobaczyć zaplecze Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej oraz Teatr im. Juliusza Słowackiego.


Wstęp na wszystkie imprezy będzie wolny, jednak na część przedstawień będą obowiązywać bezpłatne wejściówki. Chętni będą mogli je odebrać we wtorek w teatrach i w krakowskim Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego.
czytaj dalej.


Krakowska Noc Teatrów organizowana jest od 2007 r. Impreza ma na celu aktywizację środowiska aktorskiego i zainteresowanie publiczności różnymi formami teatralnymi.
Jej organizatorem jest Urząd Miasta Krakowa i krakowski Teatr KTO.


Źródło: PAP/turystyka.interia.pl


Komentujesz: Piąta edycja Nocy Teatrów w Krakowie

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułu



Tagi: kraków, teatr dramatyczny, noc teatrów, krakowska noc teatrów


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie