Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Personel pokładowy niesympatyczny wobec dzieci


18-06-2012


Nieco ponad jeden na dziesięciu rodziców uważa, że załoga samolotów jest niesympatyczna dla podróżujących dzieci i ich rodziców. Skyscanner przeprowadził takie badanie wśród podróżujących rodziców po tym, jak w ubiegłym tygodniu pracownicy pokładowi linii Alaska Airlines zażądali od ojca trzylatka, aby usunął syna z samolotu, ponieważ jego zachowanie zostało uznane za zbyt uciążliwe.


Skyscanner przepytał tysiąc osób, będących podróżującymi rodzicami. 12 proc. z nich przyznało, że pracownikom pokładowym zdarzyło się być niemiłymi ze względu na podróżujące z nimi dzieci. 13 proc. potwierdziło, że ich dzieci również były niezadowolone, kiedy kazano im wyłączyć urządzenia elektroniczne, bez odpowiedniego wytłumaczenia powodu, a 25 proc. rodziców ma doświadczenia związane z tym, że dziecko odmawiało zapięcia pasów i „siedzenia prosto w fotelu”.


- Z podróżowaniem z dziećmi wiążą się pewne wyzwania, jako że są one za małe, by pewne rzeczy rozumieć, ale łatwiej byłoby rodzicom wytłumaczyć, dlaczego trzeba się odpowiednio zachować, gdyby załogi samolotów były bardziej cierpliwe i wyrozumiałe. Są oczywiście pewne procedury, do których pasażerowie muszą się stosować, bez względu na wiek, ale gdyby personel był przeszkalany do rozumienia potrzeb takich rodzin, podróżowanie byłoby mniej stresujące dla wszystkich – uważa Mary Porter ze Skyscanner.


- Należy pamiętać, że rodziny przynoszą liniom duże zyski i powinno się robić wszystko, co możliwe, aby to doświadczenie było jak najbardziej pozytywne – dodaje.


Przypomnijmy, że inne badania przeprowadzone przez Skyscanner ujawniają, że 59 proc. podróżnych chce wydzielenia „stref dla rodzin z dziećmi”, a linia lotnicza Malaysia Airlines wprowadziła już na jedną ze swoich tras takie rozwiązanie: na górnym pokładzie A380-800, latającego między Kuala Lumpur a Londynem, na którym znajdzie się 70 miejsc w klasie ekonomicznej i 66 w biznesowej utworzona zostanie strefa wolna od rodzin podróżujących z dziećmi, dla których przeznaczono dolny pokład.


Źródło: dziennikturystyczny.pl


Komentujesz: Personel pokładowy niesympatyczny wobec dzieci

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: samolot, skyscanner


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie