Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Perły Województwa Podlaskiego wybrane12-09-2011


Zlot Wojowników Słowian i Wikingów w Drohiczynie największym wydarzeniem sezonu, Biebrzański Park Narodowy – najciekawszą atrakcją województwa podlaskiego, Hajnówka – najlepszą w regionie miejscowością turystyczną. Poznaliśmy zwycięzców plebiscytu „Wielkie Odkrywanie Województwa Podlaskiego. Perły w Koronie 2011”.


Wstępne wyniki głosowania internetowego na portalu naszemiasto.pl ujawniono o północy 31 sierpnia. Następnie organizatorzy sumowali głosy SMS. Teraz wiadomo już oficjalnie, że to do Hajnówki (528 głosów) trafi perła, jaką od tego roku internauci przyznają miejscowości lub gminie z pomysłem na turystykę. Triumf nie podlega dyskusji - druga w tej kategorii Narewka uzyskała 278 głosów.


O palmę pierwszeństwa w kategorii „atrakcja turystyczna” rywalizowały parki narodowe. Zwyciężył Biebrzański uzyskując 865 głosów.

Bezwzględnie największą popularnością cieszył się w tym roku Zlot Wojowników Słowian i Wikingów w Drohiczynie, który w kategorii „wydarzenie roku” dostał 1291 głosów. Wojownicy nie poddali się „Pozytywnym Wibracjom”. Białostocki festiwal zgromadził 783 „oczka”.


W głosowaniu na najciekawsze atrakcje turystyczne regionu w kategorii „turystyka wodna” wyłoniono aż dziesięciu laureatów. Listę zwycięzców otwierają aquaparki – w Suwałkach (1151 głosów) i Hajnówce (968). W perłowej dziesiątce dominują jednak kajaki. Głosami internautów znalazły się w niej: spływy kajakowe Narewką, szlak kajakowy przez Biebrzański Park Narodowy, spływy Podlaskim Przełomem Bugu na trasie Niemirów – Drohiczyn oraz szlak z Wigier przez Czarną Hańczę i Kanał Augustowski.

Perełkami okazały się statki Żeglugi Augustowskiej pływające po Kanale Augustowskim oraz statek Kameduła, który zabiera turystów w rejsy po Wigrach. Wśród wyróżnionych przez internautów atrakcji jest także żeglarski raj na Jeziorze Rajgrodzkim oraz wycieczki pychówką lub łodzią wiosłową po Biebrzy, organizowane pod hasłem „Okołkiem wokół Zarowia”.


Certyfikaty „Perła w Koronie 2011” zostaną wręczone wszystkim laureatom plebiscytu podczas uroczystości zaplanowanej na 4 października w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku. Gospodarzem spotkania jest Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna, patron Pereł w Koronie. Od tego roku akcji portalu naszemiasto.pl patronuje również Polska Organizacja Turystyczna.


Źródło: Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna


Komentujesz: Perły Województwa Podlaskiego wybrane

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: drohiczyn, biebrza, hajnówka, podlaskie, kanał augustowski


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie