Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Wisła pełna atrakcji


25-01-2011


Perła Beskidów, jak co roku gotowa jest na przyjęcie gości, którzy już od zeszłego weekendu rozpoczęli ferie zimowe. W pierwszym terminie zawitają do Wisły turyści z województw śląskiego, łódzkiego, lubelskiego, podkarpackiego i pomorskiego.


Miasto oferuje bardzo szeroką bazę noclegową w ponad 300 obiektach z blisko 10.000 miejsc noclegowych, od agroturystyki, aż po hotele i apartamenty. Wisła to również duża liczba tras narciarskich z 24 stacjami narciarskimi i 33 wyciągami. Pomimo przejściowego ocieplenia temperatury, na części wyciągów można swobodnie szusować. Również na cieszących się dużą popularnością trasach narciarstwa biegowego, na Kubalonce także jest odpowiednia warstwa śniegu.


- Niezależnie od pogody Wisła jako miejscowość turystyczna oferuje szereg atrakcji. Pierwszy raz w sezonie zimowy turyści mogą korzystać: z nowoczesnej kręgielni z 4 torami wraz z pełnym zapleczem. W centrum miast dużą popularnością cieszy się Enklawa Starego Budownictwa przy Muzeum Beskidzkim - mówi Paweł Brągiel przewodniczący Stowarzyszenie Przyjaciół Miasta Wisły Imko Wisełka


W Wiśle działa również Aqua Park Tropicana oraz kompleks sportowy Start. Na zwolenników sportów extremalnych czekają dwa prywatne tory do jazdy quadami i jeepami. Miłośników kuligów zaprasza Biała Wisełka, gdzie niezależnie od pogody można w góralskim stylu spędzić kilka miłych godzin.


Również oddział PTTK w Wiśle przygotował bogatą ofertę wycieczek po Wiśle i okolicy. W Wiśle niesłabnącą popularnością cieszy się skocznia w Malince im. Adama Małysza oraz galeria trofeów sportowych naszego olimpijczyka. - Największą atrakcją turystyczną w tym sezonie będzie zwiedzanie Zamku Prezydenckiego w Wiśle, który może niebawem będzie ponownie gościł Pierwsza Parę RP - dodaje Paweł Brągiel.


Tekst: Katarzyna Koczwara, aktywni.pl


Komentujesz: Perła Beskidów gotowa na przyjęcie gości

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: wisła, hotele, stoki narciarskie, ferie zimowe


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie