Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Park Odkrywców w Centrum Nauki Kopernik18-07-2011


Eksponaty prezentujące efekty dźwiękowe, galeria plenerowa i scena letnia to niektóre atrakcje Parku Odkrywców, który otwarto w piątek (17 lipca) przy Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Park będzie dostępny dla wszystkich bezpłatnie i przez całą dobę.


Jak powiedział dyrektor CNK Robert Firmhofer, przestrzeń Parku o powierzchni 15 tys. m kw. łączy kilka funkcji.

- Wychodzimy z częścią naukową, czyli eksponatami, ale tworzymy też przestrzeń do rozrywki i odpoczynku w bezpośrednim sąsiedztwie Wisły. Na spacerujących po Parku czekają m.in. cztery eksponaty artystyczne, które w nietypowy sposób wykorzystują efekty dźwiękowe i właściwości fali głosowej.


Jednym z nich jest instalacja autorstwa Elżbiety Weli Wierzbickiej o nazwie "Szeptacze".

- Eksponat składa się z nietypowych, pięknie wypolerowanych elementów, dzięki którym każdy może stworzyć koncert składający się z niepowtarzalnych dźwięków. Instalacja ożywa, kiedy wejdziemy w jej obręb - tłumaczy kierownik działu artystycznego CNK Dagmara Babińska.


Poza wymienionym, na zwiedzających czekają m.in. zwierciadła akustyczne, czyli dwa betonowe zwierciadła ustawione na brzegu Wisły tak, by mogły przekazywać sobie dźwięki. Przykładając ucho do jednego ze zwierciadeł można usłyszeć słowa wypowiadane przy drugim z nich. "Echo" i "Konferencja" umożliwiają komunikowanie się na odległość.


22 lipca w Parku Odkrywców rozpocznie swą działalność kino letnie, w ramach którego CNK zaprezentuje osiem filmów, w tym m.in. Matrixa, Incepcję oraz fabularny debiut dokumentalisty Bartka Konopki "Lęk wysokości".


- Będziemy pokazywać filmy pod ogólnym hasłem +Mózg podejrzany+. Podejrzany też dlatego, bo będziemy go podglądać z zaproszonymi specjalistami: psychologami czy neurochirurgami - zapowiedział Firmhofer.

Projekcje będą odbywały się w piątki o godz. 21.


Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl


Komentujesz: Park Odkrywców w Centrum Nauki Kopernik

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: warszawa, centrum nauki kopernik, park odkrywców, kino letnie


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie