Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Otwarcie Sezonu Zimowego 2010/2011 w Małopolsce


17-12-2010

18 grudnia 2010r., w stacji narciarskiej Mosorny Groń w Zawoi odbędzie się oficjalna Inauguracja Sezonu Zimowego 2010/2011 w Małopolsce oraz wielkie Otwarcie Ośrodka Turystyczno-Narciarskiego Mosorny Groń.

Uroczystość rozpoczęcia sezonu wpisała się już na stałe w kalendarz imprez zimowych w regionie. Organizatorem eventu jest Małopolska Organizacja Turystyczną oraz Województwo Małopolskie.Tegoroczna edycja będzie czwartą z rzędu; poprzednie imprezy odbyły się w: Rodzinnej Stacji Narciarskiej Czorsztyn-Ski (2007), Stacji Narciarskiej Witów-Ski (2008), Stacji Narciarskiej Rusin-Ski w Bukowinie Tatrzańskiej (2009).


W roku bieżącym, podobnie jak w latach poprzednich, w godzinach przedpołudniowych zorganizowane zostanie seminarium branżowe dla właścicieli stacji narciarskich, instytucji publicznych oddziaływujących na sektor zimowy (m.in. Policji, GOPR, TOPR) oraz mediów. Merytoryczny zakres seminarium obejmować będzie tematy związane z promocją stacji narciarskich i spraw związanych z bezpieczeństwem.


W seminarium oraz symbolicznym otwarciu sezonu, uczestniczyć będą m.in. najwyżsi przedstawiciele władz Województwa Małopolskiego, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiej Organizacji Turystycznej, parlamentarzyści oraz samorządowcy. Po uroczystych przemówieniach i otwarciu OTN Mosorny Groń uczestnicy wjadą koleją na szczyt gdzie zostaną powitani szampanem.


Kulminacyjnym momentem dnia będzie zjazd Pani Minister Katarzyny Sobierajskiej w towarzystwie narciarzy inaugurujący Otwarcie Sezonu Zimowego 2010/2011 w Małopolsce. Kolejną atrakcją będzie zjazd grupy narciarskiej ubranej w dawne stroje pracowników kolei linowych, na zabytkowym sprzęcie, prezentującej różne style narciarskie.


Podczas uroczystego otwarcia sezonu zainaugurowana zostanie także kolejna edycja Plebiscytu Na Najlepszą Stację Narciarską Małopolski.


W sobotę, 18 grudnia, od godz. 1400 i przez całą niedzielę, 19 grudnia, korzystanie z kolei dla wszystkich narciarzy będzie darmowe.


Szczegółowe informacje na stronie www.mot.krakow.pl


Komentujesz: Otwarcie Sezonu Zimowego 2010/2011 w Małopolsce

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: zawoja, gopr, narciarstwo, wyjazd zimowy, jazda na nartach, wyciąg narciarski


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie