Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Muzeofrajda otwiera Sezon 201107-04-2011


W roku jubileuszu 60-lecia Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce, młodzież otworzy Sezon Turystyczny 2011, uczestnicząc w finale projektu „Muzeofrajda– eksperyment muzealny”. Impreza odbędzie się 8 kwietnia się w Zamku Żupnym, w godz. 10.00-14.00.


Zwycięzcy wcześniejszych zmagań konkursowych odbiorą dwie nietypowe nagrody: zrealizują wymyślone przez siebie atrakcje w ekspozycji Muzeum w kopalni soli oraz przejmą kierowanie instytucją. Młodzieżowa kadra kierownicza obejmie stanowisko dyrektora oraz kierowników wybranych działów: Głównego Inwentaryzatora, Archeologicznego, Historycznego, Sztuki i Etnografii oraz Działu Edukacji i Promocji.


Druga grupa zwycięskiego zespołu ożywi ekspozycje Muzeum w kopalni na gł. 135 m i zabierze zwiedzających w podróż w przeszłość gdy kopalniane wnętrza wypełniało nikłe światło kaganków, stukot uderzanych o solne skały kilofków a górnicy niczym duchy wykonywali swą pracę w płóciennych ubiorach ochronnych. Młodzież wcieli się w rolę kopaczy (odrywali solne bryły od ścian solnych), trybarza (kierował końmi pracującymi przy kieracie i opiekował się nimi), nosicza (nosił sól) oraz wypalacza gazu. Pojawi się też mincerz wybijający pamiątkowe monety.


Więcej informacji na stronie www.muzeum.wieliczka.pl


Komentujesz: Otwarcie sezonu turystycznego w Wieliczce

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: wieliczka, muzeum żup krakowskich, kopalnia soli, muzeofrajda


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie