Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Otwarcie Karpackiej Troi już w czerwcu12-02-2011


Skansen Archeologiczny Karpacka Troja w Trzcinicy zostanie udostępniony turystom podczas 3-dniowej imprezy inauguracyjnej, która odbędzie się w dniach 24-26 czerwca 2011r.


Otwarcie Karpackiej Troi – placówki muzealnej, która jako pierwsza w Polsce łączyć będzie walory tradycyjnego skansenu archeologicznego z nowoczesnym i przyjaznym turystom pawilonem wystawowym – planowane było na początek lipca 2010 r. Plany organizatorów pokrzyżowała powódź, która nawiedziła południowe rejony kraju w czerwcu 2010 r., dotkliwie niszcząc należący do Skansenu teren parku archeologicznego. Odbudowa obiektu została ukończona z końcem zeszłego roku, co pozwoliło muzealnikom na rozpoczęcie prac przy montażu ekspozycji i wyposażaniu obiektu. Prace te potrwają do czerwca, zaś pierwsi turyści będą mogli odwiedzić Karpacką Troję w dniach 24-26 czerwca 2011 r.


Termin, przypadający na okres czerwcowego długiego weekendu, został wybrana po konsultacjach z Urzędem Marszałkowskim w Rzeszowie – organizatorem Muzeum Podkarpackiego w Krośnie – tak aby z jednej strony zapewnić udział w imprezie jak największej liczby odtwórców, z drugiej natomiast umożliwić przyjazd do Trzcinicy zdecydowanie większej liczbie turystów z odleglejszych części Polski i z zagranicy - tłumaczy Jan Gancarski, dyrektor Muzeum Podkarpackiego w Krośnie.


W chwili obecnej trwają ostatnie ustalenia dotyczące programu imprezy, który różnić się będzie nieco od programu przygotowanego na lipiec 2010 r. Jego najważniejszą częścią w dalszym ciągu pozostanie z pewnością festyn archeologiczny, w którym wezmą udział rekonstruktorzy dawnych rzemiosł i członkowie bractw rycerskich z całej Polski. Będzie to pierwsza edycja festynu, który jako wydarzenie coroczne na stałe wejdzie do kalendarza największych imprez archeologicznych organizowanych w naszym kraju. Oprócz niego szykowana jest także specjalna niespodzianka, dzięki której otwarcie Karpackiej Troi ma na długo zapaść w pamięć.


Szczegółowe informacje na stronie www.karpackatroja.pl

Fot. Muzeum Podkarpackie w Krośnie


Komentujesz: Otwarcie Karpackiej Troi już w czerwcu

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: karpacka troja, turnieje rycerskie, skansen archeologiczny, trzcinica


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie