Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij" oficjalnie otwarty02-03-2011


W czwartek 24 lutego, przy wypełnionej do ostatniego wolnego miejsca sali Gryfińskiego Domu Kultury, rozpoczął się 5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij".


Przybyłych gości, widzów, a przede wszystkim podróżników, przywitała Dyrektor Gryfińskiego Domu Kultury - Maria Zalewska. Głos zabrał również Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino - Henryk Piłat, wyrażając radość, że festiwal z roku na rok rozwija się i przyciąga coraz większą liczbę osób oraz że przez te kilka dni w roku to cały świat przyjeżdża do Gryfina.


Prezentacją, która rozpoczęła tegoroczny festiwal, była opowieścią o wędrówce z serca Syberii do indyjskiej Kalkuty. Swego rodzaju hołd złożony przez Bartosza Malinowskiego, Tomasza Grzywaczewskiego, Filipa Drożdża dla wielkiej polskiej postaci żołnierza Witolda Glińskiego, który w 1941 roku zbiegł z sowieckiego łagru. Podczas 6 miesięcznej wyprawy przebyli blisko 8 tys. kilometrów podążając jego śladem.


Na koniec dnia zaprezentowany został film "Koło Czasu". Był to pierwszy pokaz z włóczykijowego cyklu "Werner Herzog - wizjoner dokumentu"


Do zakończenia festiwalu pozostały jeszcze 4 dni wypełnione po brzegi opowieściami z różnych zakątków świata, filmami i koncertami. Zapraszamy!


Komentujesz: Otwarcie 5. Gryfińskiego Festiwalu Włóczykij

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Tagi: wystawy, gryfino, włóczykij, festiwal miejsc i podróży


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie