Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

OrkiestroLOT-em do Katowic na otwarcie XIX Finału WOŚP09-01-2011

 

Dziś o świcie wystartował do Katowic specjalny samolot – OrkiestroLOT oklejony czerwonymi sercami WOŚP. Samolotem tym wrócił do Warszawy szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurek Owsiak, zaraz po oficjalnym otwarciu XIX Finału WOŚP zaplanowanym tym razem w Chorzowie. Gościem specjalnym rejsu był przewodniczący Parlamentu Europejskiego - Jerzy Buzek.


To już czwarty rok, kiedy lecimy z Jurkiem Owsiakiem na otwarcie Finału WOŚP. Jesteśmy dumni, że możemy w ten sposób uczestniczyć w tym niezwykłym wydarzeniu i dodać swoją „uskrzydloną” cegiełkę do zbiórki na rzecz potrzebujących dzieci - powiedział Marcin Piróg, Prezes Zarządu PLL LOT. Nasz OrkiestroLOT pozwala Jurkowi Owsiakowi na osobisty udział w akcjach wolontariuszy i darczyńców w innych miastach Polski – dodał Marcin Piróg.


W poprzednich latach PLL LOT wielokrotnie wspierały akcję WOŚP oferując bilety lotnicze na potrzeby organizatorów lub na aukcje.


Wieczorem w studio TVP 2 przedstawiciele PLL LOT z Wiceprezes Zarządu Wiesławą Musiał i załogą OrkiestroLOT-u przekażą Jurkowi Owsiakowi dodatkowe dary na licytację – modele samolotów w barwach LOT. Na aukcji WOŚP znalazły się również oferty wybitnych pilotów LOT-u: przelot szybowcem z wielokrotnym mistrzem świata w sportach lotniczych Jerzym Makulą oraz przelot balonem z wielokrotnym mistrzem w tej dyscyplinie Witoldem Filusem.


Komentujesz: OrkiestroLOT-em do Katowic na otwarcie XIX Finału WOŚP

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: warszawa, lot, wośp, wielka orkiestra świątecznej pomocy


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie