Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

"Olgierda Budrewicza słownik warszawski"10-02-2011


Kilkaset haseł poświęconych postaciom, miejscom, instytucjom i pojęciom związanym ze stolicą uzupełnionych humorystycznymi ilustracjami Juliana Bohdanowicza znalazło się w publikacji "Olgierda Budrewicza słownik warszawski", której premiera odbyła się w środę.


Wydawnictwo autorstwa dziennikarza, pisarza, podróżnika i varsavianisty stanowi swoisty katalog tematów związanych z Warszawą. Budrewicz opowiada o Warszawie sprzed lat ze sławnym lokalem rozrywkowym "Adrią" i Biurem Odbudowy Stolicy na czele oraz o znanych warszawiakach - Stanisławie Grzesiuku, Mieczysławie Foggu, Adolfie Dymszy czy Władysławie Bartoszewskim.


Publikacja przedstawia również sylwetki znanych stołecznych miejsc takich jak cukiernia Bliklego, kawiarnia Czytelnika czy ciesząca się złą sławą praska ulica Brzeska. Wśród haseł "Słownika" znalazły się także sylwetki nierozerwalnie związanej ze stolicą Syrenki warszawskiej oraz Pałacu Kultury i Nauki, a także pojęcie "cwaniactwa", rozpowszechnionego w powiedzeniu "nie masz cwaniaka nad warszawiaka".


- Warszawa zawsze była moim miastem, miastem które jest mi bliskie, które kocham i o którym piszę. Byłbym naprawdę szczęśliwy gdyby ta książka przybliżyła czytelnikom tak mi bliskie oblicze tego miasta - mówił Budrewicz podczas promocji publikacji w Muzeum Niepodległości.


Źródło: PAP/przewodnik.onet.pl


Komentujesz: Olgierda Budrewicza słownik warszawski

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: warszawa, wydawnictwo, budrewicz, słownik warszawski


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie