Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Ogromny Airbus A380 wylądował w Polsce22-03-2011


Największa europejska linia lotnicza Lufthansa, obchodzi 40. rocznicę pierwszego lądowania swojego samolotu w Polsce, które odbyło się 2 kwietnia 1971 roku. Rocznicę uświetniła wizyta Airbusa A380, flagowego samolotu Lufthansy na warszawskim Okęciu. Setki gości obserwowały lądowanie giganta, mierzącego 73 metry długości, 24 wysokości oraz o rozpiętości skrzydeł wynoszącej 79 metrów.


Bardzo się cieszymy z tego wielkiego urodzinowego prezentu z okazji 40-lecia działalności w Polsce. Podkreśla on strategiczne znaczenie, jakie dla Lufthansy ma Polska – jeden z najszybciej rozwijających się rynków na świecie. W 1971 roku rozpoczęliśmy od dwóch lotów w tygodniu z Warszawy – dziś oferujemy ponad 200 lotów tygodniowo z siedmiu lotnisk w całej Polsce – powiedział Bart Buyse, dyrektor generalny Lufthansy w Polsce.


Buyse przypomniał również, że w ubiegłym roku jego firma ustanowiła nowy rekord przewozów pasażerskich w Polsce, przewożąc 1,2 mln pasażerów na trasach łączących Polskę z Niemcami i odnotowała 12-proc. wzrost liczby pasażerów w porównaniu z rokiem 2009.


Lufthansa jest jednym z naszych najważniejszych partnerów. Pod względem liczby pasażerów jest w pierwszej trójce największych przewoźników w Warszawie. Nasza dobra współpraca stale się rozwija i cieszymy się, że jej symbolem jest wizyta na Lotnisku Chopina największego pasażerskiego samolotu na świecie. Byłoby wspaniale gościć kiedyś takie samoloty regularnie. Nasz port jest do tego przygotowany – dodał Michał Marzec, dyrektor Lotniska Chopina w Warszawie.


Airbus A380 Lufthansy zabiera na pokład 526 pasażerów. Wyposażony jest w kabinę klasy pierwszej, z ośmioma fotelami na górnym pokładzie oraz kabinę klasy business z 98 miejscami. Na głównym pokładzie znajduje się także 420-miejscowa kabina klasy ekonomicznej.


Źródło: dziennikturystyczny.pl


Komentujesz: Ogromny Airbus A380 wylądował w Polsce

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Tagi: warszawa, lotnisko, samolot, lotnisko chopina, okęcie


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


  • jan_now5

    Oglądałem to lądowanie na YouTubie. Robi wrażenie. Ciekawe kiedy LOT otrzyma w końcu swoje Boeingi Dreamliner'y.

    jan_now5

Zgłoś nadużycie

Skomentuj artykuł