Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Znane na całym świecie ogrody Keukenhof w Holandii zostaną otwarte 22 marca20-03-2012


21 marca po południu Anna Komorowska - pierwsza dama Polski - dokona otwarcia Międzynarodowej Wystawy Kwiatów Keukenhof w Lisse, wspólnie z Jej Królewską Mością, księżniczką Holandii Margriet.


Nadchodzi wiosna, ziemia w ogrodach Keukenhof w Lisse zaczyna tętnić życiem. W ciągu ostatnich kilku miesięcy posadzono tam około siedem milionów cebulek kwiatowych, które z nadejściem wiosny staną się tradycyjną, kolorową ozdobą międzynarodowej wystawy kwitnących cebulek kwiatowych.


Od 22 marca do 20 maja 2012 r. kolorowy hołd zostanie oddany Polsce, ważnemu rynkowi eksportowemu dla cebulek kwiatowych. W 2011 r. ok. 900 000 odwiedzających przekroczyło bramy Keukenhof, a w roku 2012 motywem przewodnim ogrodów Keukenhof jest Polska - serce Europy.


Do tegorocznych atrakcji należą wystawa "Polska pełna niespodzianek", mozaika z cebulek kwiatowych przedstawiająca Fryderyka Chopina oraz specjalna ścieżka tematyczna.


Keukenhof pierwotnie był ogrodem ziołowym (słowo "keuken" w języku niderlandzkim oznacza "kuchnię") hrabiny holenderskiej Jakobiny Bawarskiej (1401 - 1436). W 1840 r. projektanci ogrodów o nazwisku Zocher, ojciec i syn, zaprojektowali park, który stanowi podstawę obecnego Keukenhof. Zaprojektowali oni również znany Vondelpark w Amsterdamie.


Keukenhof stanowi wizytówkę holenderskiej branży ogrodniczej, zwłaszcza jeśli chodzi o cebulki kwiatowe. Wystawy i wydarzenia w parku łączą w sobie wiele elementów holenderskiej kultury i sztuk pięknych. Zaskakujące rozwiązania podkreślają różnorodne aspekty zarówno projektów współczesnych, jak i klasycznych.


Bramy Keukenhof otworzą się dla zwiedzających po raz 63. w czwartek 22 marca 2012 roku. Przez kolejne osiem tygodni, do czasu, gdy ogrody zostaną zamknięte, wielu gości z całego świata odwiedzi Keukenhof, co przyczyni się do istotnego wkładu tego miejsca w sukces holenderskiej branży turystycznej, w szczególności zaś branży regionalnej. Ktoś, kto nie zobaczył Keukenhof, nie może powiedzieć, że widział Holandię.


Źródło: Serwis Informacji Zleconych PAP


Komentujesz: Ogrody Keukenhof zostaną otwarte 22 marca

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: wiosna, holandia, keukenhof


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie