Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Muzeum Wikliniarstwa i Chmielarstwa w Nowym Tomyślu wyróżnione w III edycji konkursu EDEN30-05-2011


Podczas obchodów Święta Wisły w Warszawie (21-22 maja 2011) dokonano oficjalnego ogłoszenia wyników trzeciej krajowej edycji konkursu Komisji Europejskiej na Najlepsze Europejskie Destynacje Turystyczne EDEN.


W tym roku tematem przewodnim konkursu była rewitalizacja miejsc i obiektów na cele turystyczne, dlatego udział w nim wzięły te destynacje, które wykorzystują potencjał obszarów zrewitalizowanych, gdzie rozwój turystyki współgra w sposób zrównoważony z unikalnym charakterem miejsca i potrzebami mieszkańców.


Jury konkursu, spośród 26 zgłoszonych destynacji, za najlepszą uznało obszar turystyczny Zespół Zabytkowy Osady Fabrycznej w Żyrardowie (woj. Mazowieckie).
Nagroda ma charakter nie tylko prestiżowy i wiąże się zarówno z możliwością posługiwania się specjalnym logo i tytułem „Najlepsze Europejskie Destynacja Turystyczne”, jak i promocją w kraju przez Polską Organizację Turystyczną i za granicą przez Komisję Europejską.


Kolejne miejsca wśród wyróżnionych zajęły: II miejsce - Rudnik nad Sanem – Polska Stolica Wikliny (woj. podkarpackie), III miejsce - Średniowieczny układ urbanistyczny obejmujący Rynek i Zamek w Siewierzu (woj. śląskie), IV miejsce – Kostrzyńskie Pompeje (woj. lubuskie), V miejsce - Muzeum Wikliniarstwa i Chmielarstwa w Nowym Tomyślu (woj. wielkopolskie).


Więcej informacji na temat konkursu na stronie www.edenpolska.pl

 

Źródło: wielkopolska.travel


Komentujesz: Ogłoszono wyniki III edycji konkursu EDEN

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: warszawa, eden, święto wisły, muzeum wikliniarstwa i chmielarstwa


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie