Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Od dziś nowy rozkład jazdy pociągów01-08-2011


Od dziś (1 września) zmienia się czasowy rozkład jazdy pociągów spółek: Przewozy Regionalne, PKP Intercity oraz Kolei Mazowieckich. Zmiany będą dotyczyć tras m.in. z Warszawy do Poznania, Krakowa i Gdańska.


Pasażerowie korzystający z kolei muszą liczyć się z niestety niedogodnościami wynikłymi ze zmian. W przypadku Przewozów Regionalnych najwięcej utrudnień będzie na centralnej magistrali kolejowej, linii E 30 Kraków-Rzeszów, a także linii Wrocław - Poznań oraz na odcinku Łowicz - Kutno. Zaś w przypadku PKP Intercity zmiany będą dotyczyć tras między innymi z Warszawy do Poznania, Krakowa i Gdańska.


W związku ze zmianami niektóre pociągi znacznie wydłużą czas przejazdu. Od 1 do 7 września, trasę Warszawa -Kraków pociągi będą pokonywały w 4 i pół godziny, czyli o półtorej godziny dłużej niż dotychczas. W przypadku innego połączenia Warszawa - Przemyśl, czas przejazdu wydłuży się aż do 10,5 h.


Zmiany będą obowiązywały do końca obecnie obowiązującego rocznego rozkładu jazdy, czyli do 10 grudnia. Wchodzą w życie w związku z pracami remontowymi prowadzonymi na sieci trakcyjnej przez PKP Polskie Linie Kolejowe, czyli administratora infrastruktury kolejowej. Informacja o zmianach udostępniana będzie na bieżąco na stronach internetowych przewoźników.


Kolej zwraca się z prośba o każdorazowe sprawdzanie rozkładu jazdy przed podróżą. Informacje o zmianach będą także przekazywane w komunikatach megafonowych oraz na profilu społecznościowym Przewozów Regionalnych na Facebooku.


Źródło: PAP/PolskaLokalna.pl


Komentujesz: Od dziś nowy rozkład jazdy pociągów

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: warszawa, pkp intercity, rozkład jazdy pociągów, koleje mazowieckie


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie