Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Oblężenie Malborka razy trzy21-07-2011


Podczas tegorocznego "Oblężenia Malborka", który tradycyjnie odbędzie się na terenie miejscowego zamku krzyżackiego, zaprezentuje się 320 rycerzy, w tym także na koniach. Nocna inscenizacja odbędzie się już dziś, kolejne w piątek i sobotę.


Rekonstrukcja "Oblężenie Malborka" upamiętnia trwającą około dwóch miesięcy, nieudaną próbę zdobycia krzyżackiego zamku w Malborku przez polskie wojska po zwycięskiej bitwie pod Grunwaldem w lipcu 1410 roku.


Jak poinformowała PAP organizatorka przedsięwzięcia, Beata Stawarska z Muzeum Zamkowego w Malborku, w tym roku reżyserii widowiska podjął się Bogusław Wołoszański, autor m.in. programów telewizyjnych z cyklu "Sensacje XX wieku" i scenarzysta serialu "Tajemnica twierdzy szyfrów".


W rolę komtura Henryka Von Plauena wcieli się Krzysztof Warunek, Karol Strasburger odegra postać króla Władysława Jagiełły, Marek Siudym - Mikołaja Trąbę, Robert Wrzosek - Brata I, a Marek Frąckowiak zagra Księcia Witolda.


Organizatorzy spodziewają się, że każdy prawie godzinny spektakl obejrzy ok. 10 tys. widzów. Każda inscenizacja rozpoczynać się będzie o godz. 22. Zwieńczeniem każdego pokazu będzie pokaz fajerwerków.


Podczas trwającej do niedzieli imprezy, w ciągu dnia zaplanowano m.in. wystawę machin oblężniczych, warsztaty pieśni ludowych, turnieje rycerskie i łucznicze oraz kino pod chmurką. Będzie też jarmark rzemiosł średniowiecznych. Swoje wyroby zaprezentują m.in.: bursztynnicy, rzeźbiarze, malarze, piekarze, bartnicy, kowale, stolarze oraz garncarze.


Źródło: PAP/przewodnik.onet.pl


Komentujesz: Oblężenie Malborka razy trzy

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: malbork, turnieje rycerskie, zamek w malborku, inscenizacja bitwy


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie