Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowane



Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowane



Szukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Obchody Światowego Dnia Ziemi 2012



14-03-2012


Światowy Dzień Ziemi obchodzony jest na świecie od 1970 roku, kiedy to aktywiści z nurtów proekologicznych postanowili nazwać organizowane 22 kwietnia akcje Dniem Ziemi.


W przeciągu 40 lat Dzień Ziemi zyskał 22 tys. partnerów i organizacji, którzy efektywnie włączyli się w ochronę środowiska, a obchodzony jest w 192 krajach. Ponad miliard osób rokrocznie uczestniczy w wydarzeniach organizowanych w ramach obchodów Dnia Ziemi, co czyni go największym świeckim świętem na świecie. Od 1990 roku Dzień Ziemi obchodzony jest również w Polsce.


Głównym zadaniem tego święta od samego początku jest przybliżenie społeczeństwu wszelkich problemów związanych ze współczesną ekologią, upowszechnianie czystych technologii, szeroko pojęta edukacja w zakresie ochrony środowiska i propagowanie idei zrównoważonego rozwoju.


Jest to również doskonała okazja do przedstawienia szerokiej liczbie odbiorców zagrożeń naszej planety oraz dyskusji o zależnościach pomiędzy ochroną środowiska naturalnego a zdrowiem i życiem jej mieszkańców.


Obchody Światowego Dnia Ziemi 2012, związane są z obchodami Międzynarodowego Roku Zrównoważonej Energii dla Wszystkich Ludzi i odbywają się pod hasłem „Dobra energia dla wszystkich”. Finał obchodów odbędzie się 24 czerwca w Warszawie, Park Pole Mokotowskie.


Szczegółowe informacje na stronie www.dzienziemi.org.pl


Komentujesz: Obchody Światowego Dnia Ziemi 2012

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułu



Tagi: warszawa, dzień ziemi, światowy dzień ziemi


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie