Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Festyn rodem z pomarańczowej Holandii27-04-2011


O Holender! To festyn reżyserowany przez energię, pomysły i samych uczestników. Inspirowany jest on corocznymi obchodami Dnia Królowej w Holandii. Wszystkich kreatywnych i twórczych ludzi zapraszamy w niedzielę 15 maja już od samego rana na ul. Kubusia Puchatka w Warszawie. 


W godzinach od 11.00 do 18.00 ul. Kubusia Puchatka zamieni się w tętniące życiem centrum holenderskiej kultury, sztuki i dobrej zabawy. Będzie to święto tworzone przede wszystkim przez samych uczestników, którzy na swoich straganach sprzedawać będą sery, słodycze, domowe wypieki, prace plastyczne i inne nietypowe wyroby.


Celem festynu jest przeniesienie do Warszawy ducha Holandii i przekazanie mieszkańcom nastroju, który panuje w tym kraju podczas Dnia Królowej. Nawiązując do tego święta dzień ten ma być przede wszystkim radosny i kolorowy, służąc wspólnej integracji. Pomarańczowe dekoracje, tradycyjne gry i zabawy oraz muzyczne występy mają pomóc wszystkim uczestnikom poczuć atmosferę, jaka panuje podczas tego święta w całej Holandii.


Pomysłodawcą i inicjatorem akcji jest Redbad Klijnstra – aktor i reżyser, pół Polak, pół Holender i to właśnie dzięki jego zaangażowaniu festyn O Holender zawita do Warszawy już po raz czwarty, jak co roku oferując wiele atrakcji i niespodzianek. Parada rowerów, uliczny turniej piłki nożnej, gry i zabawy dla dzieci i dorosłych, holenderskie przysmaki oraz kiermasz wszystkiego co holenderskie, a to wszystko we wspaniałej atmosferze, przy tradycyjnych brzmieniach i w pomarańczowych barwach.

 

Źródło: Informacja nadesłana


Komentujesz: O Holender! Warszawa w kolorze pomarańczy

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: warszawa, festyn, holendrzy, o holender


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie