Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Nowy szlak turystyczny na Dolnym Śląsku09-02-2012


Stowarzyszenie prowadzące świnoujskie muzeum Fort Gerharda już wkrótce otworzy kolejny szlak turystyczny. Tym razem w Kamiennej Górze w województwie dolnośląskim.


- Zostaliśmy operatorami sztolni Arado w Kamiennej Górze. Podjęliśmy się zorganizowania tam szlaku turystycznego, bo to bardzo ciekawy, pierwszy taki podziemny obiekt z naprawdę fascynującą historią związaną z okresem II wojny światowej. To dla nas nowe wyzwanie. Podziemia są już zagospodarowane od strony technicznej, ale to dopiero początek. Naszym zadaniem będzie zrobienie z tego miejsca atrakcji turystycznej, która będzie przyciągała ludzi do Kamiennej Góry - poinformował Piotr Piwowarczyk z Fortu Gerharda.


Według planów, będzie tam np. biuro konstrukcyjne, gdzie będzie można zobaczyć prace nad nowymi modelami niemieckich samolotów dalekiego zasięgu „Arado” oraz ogromna sala, która będzie pełnić funkcję zaginionego laboratorium Hitlera.


Kamiennogórskie podziemia mają być otwarte dla zwiedzających już pod koniec kwietnia br.


Fort Gerharda, zwany również Fortem Wschodnim - jeden z fortów Twierdzy Świnoujście, położony jest we wschodniej części miasta, na wyspie Wolin, w pobliżu latarni morskiej. Należy on do najlepiej zachowanych do obecnych czasów pruskich nadbrzeżnych fortów artyleryjskich w Europie. Wybudowany został w latach 1856-1863, przeznaczony był do obrony portu przed nieprzyjacielską flotą.


Źródło: PAP/turystyka.interia.pl


Komentujesz: Nowy szlak turystyczny na Dolnym Śląsku

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: dolny śląsk, szlaki, kamienna góra, fort gerharda


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie