Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Nowy Świat najdroższą ulicą w Polsce01-08-2011


Jak informuje firma doradcza Cushman & Wakefield – Nowy Świat w Warszawie to najdroższa handlowa ulica w Polsce. Z rocznym czynszem w wysokości 1.020 euro za jeden metr kwadratowy sklepu uplasowała się na 41. miejscu w rankingu 63 najdroższych ulic handlowych na świecie.


Według najnowszego raportu Cushman & Wakefield pt. "Główne ulice handlowe na świecie" najbardziej prestiżową i najdroższą handlową ulicą świata pozostaje Piąta Aleja w Nowym Jorku, gdzie rocznie za mkw. sklepu trzeba zapłacić czynsz w wysokości 16 tys.704 euro.


Inne główne ulice handlowe w Polsce, z najwyższymi czynszami to: Floriańska w Krakowie (z rocznym czynszem w wysokości 948 euro za mkw.), Chmielna w Warszawie (876 euro za mkw. rocznie), Marszałkowska w Warszawie (744 euro za mkw. rocznie), Półwiejska w Poznaniu (696 euro za mkw. rocznie), 3 Maja w Katowicach (696 euro za mkw. rocznie), Al. Jerozolimskie w Warszawie (600 euro za mkw. rocznie), Świdnicka we Wrocławiu (564 euro za mkw. rocznie), Świętojańska w Gdyni (420 euro za mkw. rocznie), Al. Niepodległości w Szczecinie (396 euro za mkw. rocznie) i Piotrkowska w Łodzi (348 euro za mkw. rocznie).


- Czynsze i popyt na polskich ulicach handlowych pozostają stabilne. W Polsce zauważalne są nieznaczne wzrosty czynszów w lokalizacjach pierwszorzędnych, takich jak ulica Floriańska w Krakowie, czy najdroższy w kraju Nowy Świat w Warszawie, co wynika ze stałego wysokiego popytu ze strony najemców w tych lokalizacjach.
- Tempo wzrostu czynszów na Nowym Świecie - o 2,4 proc. i ul. Floriańskiej - o 2,6 proc. było wyższe od średniej dla regionu Europy Środkowo-Wschodniej, która wyniosła 0,3 proc. - przyznała Katarzyna Michnikowska, starszy Analityk z działu Wycen i Doradztwa Cushman & Wakefield.


Dane przedstawione w raporcie są barometrem odporności sektora powierzchni handlowych oraz atrakcyjności ulic handlowych. Raport co roku porównuje czynsze w najważniejszych 278 lokalizacjach handlowych w 63 krajach (raport ukazuje się we wrześniu lub październiku, a przedstawia dane zebrane w ciągu roku liczonego od czerwca do czerwca). Obejmuje także ranking sporządzony w oparciu o najdroższą lokalizację w każdym z monitorowanych państw.


Źródło: PAP/PolskaLokalna.pl


Komentujesz: Nowy Świat najdroższą ulicą w Polsce

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: warszawa, nowy świat, najdroższa ulica w polsce, marszałkowska


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie