Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Nowy samolot w barwach Eurolotu


29-05-2012


Na Lotnisku Chopina w Warszawie odbyła się oficjalna prezentacja samolotu Bombarider Q400NextGen, który dołączył do floty linii lotniczych Eurolot SA. W Polsce są już trzy z ośmiu zamówionych przez przewoźnika maszyn. O kolejne pięć flota Eurolotu wzbogaci się jeszcze w tym roku.


W prezentacji uczestniczył premier Donald Tusk, który powiedział, że zakup nowych samolotów to „zarówno jakościowy, jak i ilościowy skok w rozwoju Eurolotu”.

- Wprowadzenie Bombardierów do floty tego przewoźnika to kolejny etap unowocześniania, modernizacji polskiego lotnictwa cywilnego - stwierdził premier.


Prezes Eurolot SA. Mariusz Dąbrowski podkreślał, że dostawa nowych samolotów to dla firmy wyjątkowy i ważny moment w historii.

- Zakup bombardierów oznacza zupełnie nowy komfort latania oraz szerokie możliwości rozwoju linii, co w odniesieniu do uruchamianych rejsów zagranicznych - już ma miejsce. Samoloty są szybkie, ciche i wygodne. Dzięki tej inwestycji będziemy mogli pochwalić się jedną z najnowocześniejszych flot w Europie. Jestem przekonany, że podróżujący szybko docenią walory nowej maszyny – powiedział Mariusz Dąbrowski,


Pasażerowie mogą spodziewać się wyciszonej kabiny, wygodnych foteli, większych schowków na bagaż podręczny i przyjaznego oświetlenia typu LED – producent zrezygnował bowiem z tradycyjnych żarówek, zastępując je diodami, dającymi jaśniejsze światło.


Zaletą samolotu Q400NextGen jest przede wszystkim oszczędność w eksploatacji. Turbośmigłowiec tego typu zużywa o ok. 30 proc. mniej paliwa niż latające na tych samych trasach odrzutowce. Nowy nabytek Eurolotu cechują przy tym znakomite osiągi – samolot ma dużą prędkość wznoszenia, a wysoka prędkość przelotowa (ok. 670 km/h) sprawia, że na trasach regionalnych dorównuje odrzutowcom. Model jest też wyjątkowo cichy – natężenie hałasu emitowane przez Q400 NextGen jest o ok. 15 decybeli niższe niż wymagają tego rygorystyczne przepisy ICAO.


Nowe samoloty Eurolotu zabiorą na pokład do 78 pasażerów. Będą latać zarówno w ramach własnej siatki połączeń Eurolotu, jak i na rejsach wykonywanych przez przewoźnika dla PLL LOT.


Źródło: lotnisko-chopina.pl


Komentujesz: Nowy samolot w barwach Eurolotu

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: warszawa, samolot, lotnisko chopina, eurolot


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie