Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Nowe loty z Warszawy: do Wenecji i na Islandię23-02-2012


Pasażerowie podróżujący z warszawskiego lotniska Chopina od czerwca będą mogli skorzystać z nowych połączeń lotniczych m.in. do Mediolanu, Wenecji i na Islandię. Lotnisko zabiega także o inne połączenia.


Na trasie Warszawa-Mediolan przewoźnik ma zacząć latać 1 czerwca przez siedem dni w tygodniu. Z kolei loty do Wenecji rozpoczną się 16 czerwca i odbywać się będą trzy razy w tygodniu - we wtorki, czwartki i soboty.


Air One jest tanią linią lotniczą należącą do grupy kapitałowej budowanej wokół linii Alitalia. W 2011 r. Air One przewiozła 1,4 mln pasażerów. W sezonie letnim 2012 obsługuje 31 tras z Mediolanu, Wenecji i Pizy. Flota przewoźnika składa się z 10 samolotów Airbus A320.


Obecnie z Warszawy do Mediolanu można polecieć PLL LOT, do Wenecji bezpośrednio nie ma połączeń.


Loty z Warszawy na Islandię będą się odbywały dwa razy w tygodniu: w poniedziałki i środy. Pierwszy rejs z Krakowa ma się odbyć 12 czerwca 2012 r.; loty będą raz w tygodniu - we wtorki. Wszystkie połączenia WOW Air obsługiwane będą samolotami Airbus A320.


WOW Air to nowa linia lotnicza z Islandii, która będzie się koncentrować na obsłudze połączeń wyspy z kilkunastoma portami w Europie, m.in. Alicante, Bazyleą, Berlinem, Kolonią, Londynem Stansted, Paryżem, Zurychem.


Obecnie z Polski na Islandię można latać bezpośrednio liniami Iceland Express - Warszawa-Rejkiawik, raz w tygodniu.
Nowe trasy z Warszawy do Poznania, Rzeszowa i Szczecina oraz dodatkowe połączenia na trasach do Gdańska i Wrocławia zamierza wiosną uruchomić nowy polski przewoźnik OLT Express.


Od 1 kwietnia OLT Express będzie stopniowo zwiększał częstotliwość swoich lotów na trasie Warszawa-Gdańsk. Docelowo przewoźnik chce obsługiwać sześć połączeń dziennie w dni powszednie, dwa w soboty oraz trzy w niedzielę. Na trasie z Warszawy do Wrocławia liczba lotów zwiększy się w tygodniu z dwóch do pięciu. Od początku maja rusza nowe połączenie do Poznania. Samoloty OLT Express operować będą na tej trasie od poniedziałku do piątku. Od 6 maja przewoźnik uruchamia codzienne połączenie do Szczecina. A 16 maja zacznie latać do Rzeszowa.


OLT Express powstał w 2011 roku w wyniku przejęcia przez fundusz kapitałowy Amber Gold większościowych udziałów w dwóch polskich liniach lotniczych: OLT Jetair oraz Yes Airways. OLT Jetair była linią lotniczą dotychczas oferującą loty krajowe i zagraniczne przy wykorzystaniu samolotów turbośmigłowych o regionalnym zasięgu. Yes Airways była wcześniej linią czarterową wykorzystującą samoloty typu Airbus A320.


Źródło: PAP/przewodnik.onet.pl


Komentujesz: Nowe loty z Warszawy: do Wenecji i na Islandię

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: linie lotnicze, lotnisko chopina, okęcie, warszwa


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie