Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Nowe linie lotnicze w Krakowie27-02-2012


24 kwietnia ruszy połączenie lotnicze pomiędzy Krakowem a Wenecją. Uruchamia je Volotea, niskokosztowa linia lotnicza, ze swojej pierwszej bazy operacyjnej na Lotnisku Wenecja Marco Polo. Volotea będzie jedynym przewoźnikiem operującym na trasie Kraków – Wenecja, oferując w swoich samolotach 500 miejsc tygodniowo i 26 tysięcy miejsc w pierwszym roku działalności.


- Cieszymy się z nowego połączenia i kolejnego przewoźnika, która będzie operował z naszego lotniska. Wenecja jest bardzo popularnym kierunkiem, oczekiwanym przez naszych pasażerów. Ten rok zapowiada się znakomicie – to już jedenasty nowy kierunek z Krakowa. W sezonie letnim będziemy oferować pasażerom ponad 70 połączeń regularnych i czarterowych – powiedział Jan Pamuła, prezes Kraków Airport.


Pierwsza z tegorocznych nowości już wystartowała – od ubiegłego tygodnia można polecieć do Budapesztu (Ryanair). W sezonie letnim w rozkładzie pojawią się połączenia regularne do Barcelony Girona, Billund, Majorki, Pafos (Ryanair); Dusseldorfu (Lufthansa); Moskwy (Aerofłot); Lwowa (Eurolot); Sztokholmu Arlanda (Norwegian); Wrocławia (OLT Express).


Zwiększy się liczba rejsów na trasach krajowych – loty do Gdańska i Poznania (oferowane już przez Eurolot) uruchamia OLT Express.


W sezonie letnim wracają loty do Aten (LOT), Kijowa (Aerosvit), Helsinek (Finnair) oraz Reykjaviku (Iceland Express oraz nowy przewoźnik w Kraków Airport -  WOW Air).
Liczbę operacji do Frankfurtu zwiększa Lufthansa (do trzech dziennie), zaś airberlin trzykrotnie zwiększa liczbę rejsów do stolicy Niemiec (z 4 do 12).


Latem z krakowskiego lotniska będzie operować 21 przewoźników: 13 tradycyjnych i 8 niskokosztowych. Kraków Airport jest największym lotniskiem regionalnym. W ub. roku obsłużył ponad 3 mln pasażerów.


Źródło: dziennikturystyczny.pl


Komentujesz: Nowe linie lotnicze w Krakowie

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: kraków, linie lotnicze, kraków airport


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie