Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Nowe ceny biletów w Tatrzańskim Parku Narodowym22-12-2010


Nowa, stała cena biletu wstępu na teren Tatrzańskiego Parku Narodowego będzie obowiązywała od nowego roku. Turyści wybierający się w Tatry niezależnie od pory zapłacą 4zł za bilet normalny i 2 zł za ulgowy. Zostaną także wprowadzone bilety grupowe.


Dotychczas obowiązywały zróżnicowane ceny w zależności od sezonu turystycznego. Do tej pory bilety wstępu do TPN kosztowały 4,40 zł - normalne i 2,20 ulgowe w wysokim sezonie turystycznym oraz 3,20 i 1,60 poza sezonem – wyjaśnia dyrektor TPN Paweł Skawiński.


Z nowych stawek zadowoleni powinni być turyści, którzy preferują wędrówkę po Tatrach w miesiącach wakacyjnych, bo oni zapłacą za jednodniowy pobyt w górach o 40 groszy mniej. Nowe ceny, dla turystów wybierających się w Tatry poza sezonem letnim, oznaczają podwyżkę o 80 groszy.

Zdaniem Skawińskiego, nowe regulacje cen nie wpłyną jednak na dochody uzyskiwane z biletów.


Wykonaliśmy kalkulację jak wygląda sprzedaż biletów w sezonie i poza sezonem. Okazało się, że zysk będzie podobny, jeżeli wprowadzimy jeden bilet w tej samej cenie, obowiązującej przez cały rok - powiedział.


Dla ułatwienia sprzedaży biletów i obniżenia cen będą wprowadzone również bilety grupowe. Dzięki nim dziesięć biletów będzie można dostać w cenie dziewięciu. Taki bilet ma też ułatwić pracę kasjerom, którzy do tej pory każdemu uczestnikowi wycieczki musieli wręczyć osobny paragon fiskalny.


Tatrzański Park Narodowy utworzony został w 1954 roku i jest jednym z 23 parków narodowych w Polsce. Powierzchnia TPN wynosi ponad 21 tys. hektarów; park jest zaliczany do jednych z większych parków narodowych w Polsce.


Źródło: PAP/interia.pl

Komentujesz: Nowe ceny biletów w Tatrzańskim Parku Narodowym

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: góry, narty, tatry, wyjazd zimowy, tatrzański park narodowy


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie