Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Nowe centrum dla turystów na Wawelu21-12-2010


W poniedziałek na Wawelu w Krakowie otwarto nowe Centrum Promocji i Informacji Turystycznej. Będzie tam można kupić bilety i pamiątki albo odpocząć na kawiarnianych tarasach z widokiem na Katedrę lub panoramę Krakowa.


Nowe centrum funkcjonuje w poaustriackim budynku nr 9 w zachodniej części Wzgórza Wawelskiego. Pod jednym dachem znalazły się kasy biletowe, informacja turystyczna, biuro rezerwacji oraz usług przewodnickich, sklep z pamiątkami, przewodnikami i wydawnictwami Zamku Królewskiego na Wawelu oraz czytelnia. Są też infokioski z dostępem do stron internetowych muzeum i miasta Krakowa, a także kawiarnia i kącik zabaw dla dzieci.


Oddajemy do dyspozycji turystów i krakowian 790 metrów kwadratowych nowej powierzchni plus ok. 380 metrów tarasów widokowych, dobudowanych od strony wschodniej i zachodniej. Na tych tarasach będzie można wypić gorącą czekoladę i podziwiać widok Katedry albo Kopca Kościuszki - powiedziała wicedyrektor ds. administracyjnych Zamku Królewskiego na Wawelu, Danuta Ziernicka.


Centrum zapewnia kompleksową obsługę ruchu turystycznego. A poza tym będzie można tu zjeść, napić się, kupić pamiątki, nadać e-kartkę z Wawelu z własnym zdjęciem albo skorzystać z bezprzewodowego internetu - dodała.


Inwestycja została sfinansowana w 85 proc. z funduszy z UE, resztę dołożyło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Źródło: onet.pl


Komentujesz: Nowe centrum dla turystów na Wawelu

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: kraków, wawel, centrum informacji turystycznej, zamek królewski


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie