Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Novotel Garden Gallery oraz Galeria Sztuki TAB zapraszają na wystawę malarstwa Waldemara Borowskiego „Obecność - Presence”

 

16-06-2011


„Obecność - Presence” to tytuł indywidualnej wystawy malarstwa młodego artysty Waldemara Borowskiego. Wystawa jest prezentowana w Novotel Garden Gallery od połowy czerwca do 30 sierpnia.


Sztuka Waldemara Borowskiego to swoista surrealistyczna wizja świata i człowieka XXI wieku, eksponująca sny i formy kosmologiczne, architektoniczne, biologiczne i anatomiczne w niezwykle wyrafinowany i dopracowany warsztatowo sposób. Jego twórczość to manifestacja indywidualności malarza, którego inspirują baśnie, new age, a także współczesne teorie naukowe i dziedzictwo XX-wiecznej sztuki z komiksem i pop-artem.


Obrazy artysty pokazane we foyer hotelu Novotel Warszawa Airport zaskakują, a jednocześnie budzą silne emocje i refleksje u widzów. Tytuł wystawy „Obecność - Presence” nawiązuje do tematyki istnienia światów, istot i wymiarów równoległych do naszej rzeczywiści, które ujawnia i pokazuje artysta.


- Moją twórczość ożywia i spaja ezoteryka, widziana poprzez pryzmat cywilizowanego człowieka XXI wieku. Pociąga mnie zarówno ta teoretyczna - obecna w baśniach ale i praktyczna, jak np. feng shui czy świadomy sen. Nieodłączną częścią każdej pracy jest przemyślany tytuł, który dopełnia całość i pomaga w interpretacji – mówi Waldemar Borowski.


Komentujesz: Nowa wystawa w Novotel Garden Gallery

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: warszawa, malarstwo, hotel novotel airport, hotel novotel, wystawa malarstwa


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie