Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Novotel Garden Gallery zaprasza na II wystawę rzeźby01-06-2011


Novotel Garden Gallery zaprasza na II edycję wystawy, na której prezentowane są prace najwybitniejszych polskich artystów rzeźbiarzy. Jest to największa w Warszawie ekspozycja współczesnej rzeźby plenerowej.

W oryginalnej przestrzeni lobby oraz ogrodu hotelu Novotel Warszawa Airport wyeksponowanych zostało ponad 50 rzeźb, wybranych przez kuratorów wystawy Majida Jammoula i Dariusza Kowalskiego ze Związku Polskich Artystów Plastyków. Wystawa potrwa do kwietnia 2012 roku.


II edycja wystawy rzeźby jest kontynuacją projektu z zeszłego roku, który rozpoczął współpracę pomiędzy hotelem Novotel Warszawa Airport i Sekcją Rzeźby Okręgu Warszawskiego Związku Polskich Artystów Plastyków. Ekspozycja w Novotel Garden Gallery w 2010 roku została doceniona zarówno przez środowisko artystów, znawców i krytyków sztuki, gości hotelu, jak i mieszkańców Warszawy. Wystawa ta jest ważnym miejscem na kulturalnej mapie Warszawy – jednym z nielicznych, gdzie współczesna polska rzeźba plenerowa jest prezentowana przez cały rok w ogrodzie hotelu.


Novotel Garden Gallery w ramach II wystawy rzeźby pokazuje ponad 50 wybitnych prac 33 artystów, w tym dzieła największych polskich rzeźbiarzy: Magdaleny Abakanowicz, Zbigniewa Maleszewskiego, Gustawa Zemły i innych. Jest to wyjątkowa okazja, by skonfrontować odbiorcę z dziełami sztuki współczesnej i pokazać, że sztuka współczesna doskonale funkcjonuje w przestrzeni publicznej hotelu.


- II wystawa rzeźby w Novotel Garden Gallery to kolejne ważne wydarzenie dla naszego hotelu. Marka Novotel ceni obecność w swoich hotelach sztuki współczesnej, która pełni nie tylko funkcję dekoracyjną, ale też tworzy wyjątkowy klimat – mówi Aleksander Pietyra, Dyrektor Novotel Warszawa Airport.

- W galerii pokazujemy jak interesujące, zróżnicowane i wartościowe są to dzieła. Jesteśmy dumni, że tak znani i cenieni rzeźbiarze zaufali nam i udostępnili swoje prace.


Wystawa będzie dostępna przez 7 dni w tygodniu i potrwa do końca kwietnia 2012 roku.


Komentujesz: Novotel zaprasza na II wystawę rzeźby

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Tagi: warszawa, hotel novotel, wystawa rzeźby, garden gallery


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie