Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Norwegia: atrakcje dla miłośników sztuki i mocnych wrażeń


24-08-2012


Już wkrótce przybędzie kolejnych powodów, dla których warto odwiedzić Norwegię. Pierwszy związany jest ze sztuką nowoczesną, drugi zaś z mocnymi wrażeniami w największym w kraju parku rozrywki.


Nowa dzielnica Oslo, Tjuvholmen, wzbogaci się już niedługo o nową atrakcję. Będzie to Astrup Fearnley Museum - złożony z dwóch połączonych budynków obiekt, mieszczący zbiory sztuki nowoczesnej. W nowej siedzibie muzeum będzie można zobaczyć m.in. dzieła Andy Warhola, Damiena Hirsta, Jeffa Koonsa, Charlesa Raya, Richarda Prince, Matthew Barney`a, Bruce Nauman, Roberta Gober i Cindy Sherman. Otwarcie nastąpi 25 września.


Nie jest to jedyna atrakcja, dla której warto wybrać się do Norwegii. Położony niedaleko Oslo największy w kraju park rodzinnej rozrywki *TusenFryd wzbogaci się w 2013 roku o nową atrakcję. Kosztem 46 mln euro zostanie zbudowany tam obiekt, w którym goście będą mogli odbyć podziemną wędrówkę po mrocznym świecie nordyckiej mitologii. Co ciekawe, w odróżnieniu od zdecydowanej większości atrakcji parku Dark Ride, ta ma być przeznaczona głównie dla nastolatków i dorosłych.


Projekt wciąż jest okryty tajemnicą, wiadomo jednak, że będą w nim zastosowane najnowsze technologie 3D, powstające specjalnie na zamówienie TusenFryd, a sam rodzaj doznań ma być unikalny i niespotykany w innych europejskich parkach rozrywki.


*Park rozrywki TusenFryd należy do najchętniej odwiedzanych miejsc w Norwegii. Jego bramy przekracza pół miliona gości rocznie.


Źródło: dziennikturystyczny.pl


Komentujesz: Norwegia: atrakcje dla miłośników sztuki i mocnych wrażeń

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: muzeum, park rozrywki, norwegia


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie